Hlasovacie weby

Reklama

TressFX Hair funkcia

kategórie článkov > články > Survivor is born

tomb raiderZdá sa, že Lara Croft bude reálna po všetkých stránkach. Okrem toho že sa na jej tvári objaví zopár modrín vrátane krvi, po prvý krát jej vlasy naberú na živote a to vďaka novej funkcii, ktorú budeme môcť podľa všetkého vidieť už v prvom diele reštartovanej série.


 

 

Novú technológiu vytvorilo AMD v spolupráci s Crystal Dynamics s použitím DirectCompute, ktorý odomyká masívny výkon grafických jadier novej architektúry. Taktiež sa používa k realizácii systému fyziky, ktorý má za úlohu zaobchádzať s každým prameňom vlasov v reálnom čase a pôsobiť na vlasy rôznymi silami ako je gravitácia, vietor a aj pri pohybe postavy. Vlasy sú vytvorené tak, aby neprechádzali cez žiadne pevné povrchy, oblečenie, hlavou alebo telom postavy a aby sa pri zmene polohy vrátili do svojho pôvodného stavu.

TressFX hair bude výlučne pre značku AMD Radeon, ktorý podporuje DirectX 11. Funkcia je podobná ako Nvidia PhysX, pretože renderovaním sa nebude zaťažovať hlavný procesor počítača, ale grafická karta. Vďaka tomu budú vlasy reálnejšie a ich vykresľovanie nespôsobí spomalenie plynulosti hry.

Ako zapnúť TressFX Hair...

Zapnutie novej funkcie je jednoduché a myslím že väčšine z vás by to nemalo robiť problém. Ale ak áno napísal som návod, ako postupovať.

Z hlavného menu sa vydajte do Options (nastavenie) a potom kliknite na tlačítko s názvom Graphics (grafika). Vybehne vám prostredie na nastavenie grafiky. V hornom paneli sa prepnite z Basic (Základné) na Advanced (pokročilé) nastavenie grafiky. Hneď v štvrtom riadku s názvom Hair quality (kvalita vlasov) si zmeňte nastavenie z Normal (Normálne) na TressFX.

 
Kurtis
1. 3. 2013 22:16
Prečítané 2606

Priemerné hodnotenie: žiadne hlasyDiskusia k článku
Náhodné články v kategórii:

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk