Hlasovacie weby

Reklama

Tomb Raider: Legend - príbeh

kategórie článkov > články > Legend

Príbeh prvého dielu novej série Tomb Raidera - Legend prináša veľa nových ínformácii z Larinho detstva.


obrobrVšetko sa začína tým ako malá Lara letí so svojou matkou v lietadle na archeologickú expedíciu. Lietadlo sa dostane do búrky, poškodí sa krídlo a zrúti sa niekde v Nepále.
Lara aj s matkou našťastie prežijú a dostanú sa do neznámeho chrámu.Zatiaľ čo Larina matka obdivuje chrám, Lara sa od nej odtrhne a svojou nešikovnosťou spustí mechanizmus tým, že zatlačí meč do štrbiny. Tým sa aktivuje portál a vytvorí sa nejaká energetická brána. Larina matka rýchlo pribehne Lare na pomoc, vytiahne meč, avšak následne zmizne v portáli aj s mečom. Lara na mieste zanechá obrázok a vydá sa preč. Rovnako ako jej otec, aj ona verí, že sa s matkou ešte stretne.
Neskôr, keď už je z Lary veľká archeologička, dostane správu od kamarátky menom Anaya, že zistila niečo o vzácnom úlomku kameňa zo starovekej civilizácie Tiwanaku. Úlomok sa ukrýva niekde v Bolívii a Lara sa okamžite vydá na cestu. Tu sa začína hra.

obrLara príde do Bolívie, aby našla úlomok. Keď nájde miesto, kde by mal byť, spozná oltár, v ktorom zmizla jej matka. Pri ňom sa objaví Larin známy – James Rutland. Predbehol ju a našiel úlomok, po ktorom túžila. Požiadal ju o pomoc, pri hľadaní ďalších časti (tým sa Lara dozvie, že ich je viac). Lara odmietne, aby ich nenašiel. Rutland spomenie, že mu pomáha Amanda. Amanda bola Larina kamarátka, ale zahynula v Peru. Aspoň si to Lara myslí.Keďže Rutland odišiel hľadať druhý úlomok do Peru, rozhodla sa, že tam pôjde tiež a skúsi ho získať skôr. Začala dúfať, že možno stretne aj Amandu, ktorá je považovaná za mŕtvu.

obrV Peru sa stretla s Anayou spoločne šli na miesto, kde sa hrávali s Amandou a kde ju videli naposledy. Lara sa rozpamätala na ten deň, keď sa to všetko stalo:
V podzemnej jaskyni sa objavila nejaká neznáma príšera, ktorá vyvolala rozruch. Všade bol krik a zmätok. Lara blúdila hore-dolu a hľadala Amandu. Nakoniec ju našla, ale podzemné priestory sa začali rúcať. Amanda sa zasekla pod skalou a nevedela sa vyslobodiť. Lara držala zatvárajúce mreže, avšak miestnosť sa zaplavovala a Amandu zasypali kamene. Keď už bola Amanda zasypaná skalami v zaplavenej miestnosti, Lara odišla, aby si zachránila život.

obrPo spomienkach sa Lara vydá do podzemných zatopených ruín. Nájde tam Amandinu topánku a okrem toho aj druhý úlomok,ktorý sa nápadne podobá na meč z oltára, v ktorom zmizla jej matka. Uvedomila si, že Rutland asi hovoril pravdu a z jednotlivých úlomkov sa dá zložiť legendárny meč kráľa Artuša – Excalibur. Lara, odhodlá nájsť zvyšné časti, začne zbierať postupne všetky úlomky. Nakoniec sa jej podarí svoju zbierku skompletizovať – získa aj časť od Rutlanda. Počas jednej expedície sa dokonca stretne aj s Amandou, ale tá sa pokúsi Laru zabiť. Po nájdení a pozbieraní všetkých piatich častí zistí, že na spojenie do podoby meča potrebuje kľúč – Ghalalli key.

Kľúč sa zhodou okolností nachádzal v lietadle, s ktorým Lara havarovala ako malá v Nepále. Tak sa vydá do Nepálu a získa kľúč. Samozrejme, že sa jej to podarí, a nakoniec zloží meč v chráme neďaleko. S mečom sa vydá naspäť do Bolívie k portálu, kde už na ňu čaká Rutland s Amandou. Po boji s príšerou, ktorá mimochodom zapríčinila zasypanie Amandy v podzemí sa Lara rozhodne aktivovať portál, aby zistila čo sa stalo s jej matkou. A v tom najlepšom sa príbeh končí (ako v telenovele :-). Lara síce spustí portál, ale nič zaujímavé sa nestane. Amanda, ležiaca na zemi Lare prezradí, že prechodom do portálu sa človek dostane do druhej dimenzie - Avalonu a tam sa nachádza aj Larina matka.

Z toho vyplýva, že Lara sa možno stretne so svojou matkou, ale určite nie v tomto dieli.

Dúfajme, že pokračovanie – Tomb Raider 8 – bude mať rovnako pútavý príbeh a že sa dočkáme rozuzlenia. Tým že sa teraz pracuje na TR: Anniversary získali vývojári čas dokončiť príbeh, tak dúfajme, že to bude stáť za to.

 
Bmatias
21. 8. 2008 15:42
Prečítané 5677

Priemerné hodnotenie: 5Diskusia k článku
Podobné články

Tomb Raider Legend - artefakty   (Gerbil, 4. 1. 2012)

Návod - Arctic Sea   (Bmatias, 13. 4. 2009)

Návod - Andaman Sea   (Bmatias, 28. 3. 2009)

Tomb Raider: Underworld - príbeh   (Bmatias, 21. 11. 2008)

Tomb Raider Legend: Cheaty   (Bmatias, 22. 8. 2008)

Náhodné články v kategórii:

Larine oblečenie (outfits)   (Bmatias, 22. 8. 2008)

Tomb Raider Legend - preview   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Návod - misia 8: Bolívia   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Tomb Raider Legend - hlavné postavy   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Návod - misia 4: Ghana   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk