Hlasovacie weby

Reklama

TexMod - vkladanie nových oblekov

kategórie článkov > články > Ostatné

Texmod je program na úpravu textúr pre hry Tomb Raider Legend a Anniversary. Program je celkom známy, ale pre tých, ktorí sa s ním ešte nestretli by si ho mali vyskúšať. Týmto programom sa dajú celkom jednoducho pridať vlastné textúry do hry - najčastejšie Larine oblečenie.


Program je použiteľný aj na TR Anniversary aj TR legend, ale pre každú hru sú iné textúry, takže ich nie je možné zameniť. Stiahnuť si ho môžete tu: TexMod

Ako zmeniť obleky v hre?

Program sa najčastejšie používa na pridávanie nových oblekov, a preto sa budem venovať hlavne tejto téme. Najjednoduchšie je pooobzerať sa po internete a stiahnuť nejaké oblečenia od fanúšikov. Veľmi slušná zberka amatérskych oblečení pre Laru nájdete na tejto stránke (vpravo dolu). Obleky sú rozdelené podľa kategórii a v každej kategórii je niekoľko strán oblekov (spomínam to hlavne rpeto, že keď som si to rpezeral prvýkrát, vôbec som si nevšimol stránkovanie).
Takže stiahnite si tieto obleky (predpokladám, že program už máte :). Dávajte pozor, aby boli pre tento porgram, totiz existuje este jeden spôsob pridávania oblekov do hry, ale mne sa zdá byť riskantnejší, keďže sa pri tom upravuje samtná textúra hry.

Postup:

 1. Spusťte program TexMod (hra sa spúšťa tiež cez tento program)
 2. Kliknite na žltú ikonku [Target Aplication] a nájdite spúštací súbor hry, pre ktorú chete použiť zmenu textúr (súbor s koncovkou .exe) [obr. 1]
 3. Po zvolení hry sa spŕistupnia sodné ikonky, z ktorých zvoľte tú prvú (tiež žltú) a nájdite súbor s textúrami (oblek - má koncovku .tpf) [obr. 2]
 4. Takto môžete vybrať aj viac súborov s textúrami, ktoré sa zobrazujú v pravom okienku. [obr. 3]
 5. po zvolení súboru s textúrami si prečítajte infomácie o ňom v pravom okienku (niekedy tam bývajú návody k textúram, napr. ktorý oblek v hre nahrádzajú a pod.)
 6. Nakoniec spusťte hru tlačítkom RUN
 7. textmode: obrázok 1textmode: obrázok 2textmode: obrázok 3
  Možné problémy:
  Každý prerobený oblek nahrádza nejaký pôvodný, čiže si musíte zistiť, ktorý to je. Väčšina oblekov sa dá použiť len v jednom móde (teda buď so zapnutým NGC alebo vypnutým), takže treba taktiež skúšať.

  Záver

  Určite veľmi zaujímavý program, ktorý toho dokáže ešte oveľa viac. Dajú sa v ňom aj obleky vyrábať, avšak to už nie je až také jednoduché.
  Napriek tomu, ak sa nájdu nadšenci (a verím, že sa nájdu) a vytvoria dáke obleky (príp. niečo iné) môžu mi svoje výtvory poslať. veľmi rád by som tu vytvoril sekciu vašich výtvorov. Sám som sa pokúšal o vytvorenie obleku - trvalo mi to asi pol hodinu - no podľa toho aj vyzeral. Avšak ako debut nebol zlý, určite sa pokúsim ešte niečo vytvoriť. Možno pridám aj návod ako na to.

 
Bmatias
23. 8. 2008 10:34
Prečítané 4583

Priemerné hodnotenie: 3.67Diskusia k článku
Podobné články

Larine obleky v starých dieloch Tomb Raider   (Gerbil, 17. 9. 2011)

Tomb Raider Underworld - obleky   (Bmatias, 14. 9. 2008)

TexMod - návod na úpravu textúr   (Bmatias, 23. 8. 2008)

Anniversary - obleky   (Bmatias, 23. 8. 2008)

Larine oblečenie (outfits)   (Bmatias, 22. 8. 2008)

Náhodné články v kategórii:

Inventár Lary Croft - porovnanie   (Gerbil, 25. 9. 2011)

Lara Croft - životopis   (Gerbil, 28. 12. 2011)

Poviedky z Tomb Raider sveta   (Gerbil, 14. 9. 2011)

Porovnanie Lary Croft 1996 - 2016   (Bmatias, 11. 6. 2017)

Evolúcia Lary Croft   (Gerbil, 17. 9. 2011)

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk