Hlasovacie weby

Reklama

Prečo sú hry TombRaider populárne už viac ako 20 rokov?

kategórie článkov > články > Ostatné

tomb raiderSéria hier Tomb Raider s Larou Croft sa teší veľkej popularite, a to už viac ako 20 rokov. To je dlhá doba a je na čase sa zamyslieť, ako je možné, že si niektoré hru udržia svoju popularitu a prečo je hranie týchto hier tak cool?


Bez diskusie môžeme povedať, že táto populárna hra zabáva hráčov niekoľkých generácií na celom svete. Veď prvý diel hry vyšiel pre počítače už v roku 1996. A ďalšie pokračovania postupne prenikali aj na príbuzné herné zariadenia - od herných konzol až po mobilné telefóny a tablety. Zo začiatku išlo o žáner niekde na rozhraní logických hier a dobrodružných strielačiek. V hre sa prelínali pasáže zamerané na logické myslenie: rôzne hádanky, hlavolamy, puzzle a podobne. A na druhej strane nechýbali ani akčné časti, kde bolo potrebné bojovať s nepriateľmi rôzneho druhu a sily alebo len bojovať o vlastný život. Tak, ako sa vyvíjali počítače, menila sa aj Lara a jej schopnosti. Na obrázku nižšie vidíte Larinu evolúciu v čase.

lara croft

V priebehu série sa pri Lare vystriedalo niekoľko modeliek a spolu s Larou sa menil aj jej rodinný sluha, či dokonca jej panstvo prezývané Croft Manor. V ňom sa tiež kadečo skrývalo a hľadať stratené veci na vlastnom pieskovisku stojí za to. Filmy natočené na motívy tejto slávnej hernej série pridali na popularite hry a nemôžeme nespomenúť ani množstvo hračiek, kníh, oblečenia, komixov a podobne. Spoločnosti stojace za touto sériou ako Eidos a Crystal Dynamics ťažia z úspechu hernej série. Hoci sú posledné diely hier na počítače a konzoly určené najmä pre staršie publikum vzhľadom na mnohé hororové a krvavé scény, hráči ktorí s Larou vyrastali si to už v podstate môžu dovoliť. Otázne je, kam sa bude ďalej herná séria posúvať a či si udávaný smer nájde nových fanúšikov tak, ako sú populárne predchádzajúce časti. Fanúšikovská základňa je však natoľko veľká, že sa vývojárom oplatí experimentovať. Zaujímavým smerom sa javí tvorba online a multiplayer hier, ktoré môžu hrať viacerí hráči súčasne.

Isto sa nájdu fanúšikovia, ktorí nedajú dopustiť na pôvodné hry. Ak sa niektorým nový trend nepozdáva, sú tu ešte mobilné verzie, ktoré sú viac orientované na tradičné riešenie logických problémov.

Nie je ľahké vyhovieť tak širokému publiku, aký má práve Tomb Raider. Niektorí hráči radšej riešia zložité hlavolamy, niektorí hľadajú akcie v podobe zabíjania nepriateľov, nebezpečných zvierat či dinosaurov a ešte sú tu aj milovníci mytológie a histórie, ktorí si chcú pozrieť historické a mýtické miesta našej planéty a pokochať sa nedotknutou prírodou. Dokonca sa nájdu aj takí, ktorí len zbierajú artefakty. Každý si nájde niečo pre seba a kým bude Lara Croft obľúbená, môžeme očakávať ďalšie príbehy nielen vo forme hier.

 
Bmatias
28. 9. 2016 17:49
Prečítané 1000

Priemerné hodnotenie: 3Diskusia k článku
Podobné články

Tomb Raider 2018 - o filme   (Bmatias, 1. 4. 2018)

Porovnanie Lary Croft 1996 - 2016   (Bmatias, 11. 6. 2017)

Lara Croft Go - videonávod   (Bmatias, 5. 9. 2016)

Lara Weller   (Gerbil, 26. 1. 2012)

Tomb Raider Underworld: Laras Shadow   (Gerbil, 4. 12. 2011)

Náhodné články v kategórii:

Lara Croft - životopis   (Gerbil, 28. 12. 2011)

Lara Croft Go - videonávod   (Bmatias, 5. 9. 2016)

Poviedky z Tomb Raider sveta   (Gerbil, 14. 9. 2011)

História Tomb Raider   (Bmatias, 23. 8. 2008)

Evolúcia Lary Croft   (Gerbil, 17. 9. 2011)

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk