Hlasovacie weby

Reklama

Poviedky z Tomb Raider sveta

kategórie článkov > články > Ostatné

Začalo to hrami, pokračovalo filmovými adaptáciami a Lara sa napokon dostala aj na stránky kníh. Autori knižných podôb Lariných dobrodružstiev síce nie sú verejnosti známi, talent na písanie im rozhodne nechýba a svojou fantáziou čitateľa nepochybne zaujmú.


Amulet of Power

Rok vydania: 2003
Autor: Mike Resnick

Obal Amulet of PowerPrvá vzrušujúca kniha patriaca do knižnej série s Larou Croft ako hlavnou hrdinkou - to je The Amulet of Power. Dielo nadväzuje priamo na TR hry a odhaluje, čo sa udialo medzi udalosťami v Last Revelation a Angel of Darkness, čiže máme jedinečnú príležitosť sa dozvedieť, ako Lara vlastne prežila zosypanie Horovej hrobky.

Sprvu je Lara uväznená v zavalených priestoroch kobky egyptského boha Horusa bez akejkoľvek možnosti úniku. Čelí istej smrti, dokiaľ sa jej nepodarí zázrakom vyviaznuť a nevydá sa na strastiplnú cestu za starobylým a mocným talizmanom.

Archeologička a dobrodružka Lara Croft cestuje v knihe po celom svete, objavuje zabudnuté hrobky, stratené mestá a získava nedosiahnuteľné artefakty. Vďaka svojmu profesionálnemu tréningu a odhodlaniu sa nezastaví pred ničím a za svojím cieľom ide kľudne aj cez mŕtvoly.

Keď sa Lara vyberie na Stredný východ, náboženskí fanatici (i napriek tomu, že Lara je verejnosťou vyhlásená za zosnulú) sa začnú domnievať, že našla dávno stratený Mareishov Amulet. Nik ho nevidel už od slávneho obliehania Kartúmu, no podľa legiend disponuje mocou obdariť svojho nositeľa nadprirodzenými schopnosťami. Niektorí túžia po tom, aby ho vlastnili, iní ho chcú zlikvidovať - a obe strany neľútostne prenasledujú Laru.

Zatiaľ čo bojuje s trénovanými bojovníkmi a nemilosrdnými žoldniermi a zároveň pátra po vytúženom klenote, jedna vec sa stáva zrejmou: osud sveta spočíva v rukách Lary Croft.

The Lost Cult

Rok vydania: 2003
Autor: Eric Knight

Obal The Lost CultTomb Raider: The Lost Cult pojednáva o dobrodružstvách Lary Croft, ktorá tento krát o chlp uniká smrti počas plnenia tajnej úlohy pre CIA. Táto americká informačná služba si najala našu britskú (!) hrdinku, aby pre nich našla ukradnutý iracký artefakt.
Istý archeológ Profesor Frys sa dlhé roky venoval výskumu starodávneho kultu Méne, no jedného dňa ho zavraždil neznámy nájomný zabiják a zničil všetky jeho dokumenty a podklady. Lara vie, že jej kolega narazil na akési nebezpečné tajomstvo a niekto sa ho zbavil, aby ostalo tajomstvom i naďalej.

A tak Lara odlieta do tajuplných horských pralesov južného Peru, miesta, kde trónia ruiny Méne kultu a dopátra sa k šokujúcemu odhaleniu - skupina fanatikov sa pokúša obnoviť zlovestný kult a jeho myseľ oblbujúce praktiky. Jeden z jeho prisluhovačov je Larina bývala priateľka a nezdarená chránenkyňa - vykrádačka hrobov Ajay. Jej cieľom je spoľahlivo a navždy umlčať Laru. Avšak slečna Croftová, ktorá sa výzvy nikdy nezľakne, má iné plány. A tak sa rozvíja The Lost Cult...

The Man of Bronze

Rok vydania: 2004
Autor: James Alan Gardner

Obal The Man of BronzePo splnení takmer smrteľnej misie v horských pralesov Peru Lara Croft odlieta do Varšavy, aby si poradila so svojím ďalším úkolom a zároveň sa ocitne uprostred nemilosrdnej bojovej vravy. Reuben Baptiste potrebuje Larinu pomoc pri prenose cenného nákladu.

Ale než Reuben stihne odhaliť akékoľvek podrobnosti, niekto ho zavraždí. Lara sa zapíše do služieb jeho zamestnávateľa, tajomného Bronzového rádu, aby pomstila jeho smrť.

Rád sa podelí s Larou o svoj najväčší poklad - o bronzového tisícky rokov starého androida s podivnými vlastnosťami. Ale android je poškodený, chýba mu noha a ktokoľvek dokáže túto končatinu vypátrať, získa ohromujúce schopnosti.

Veľmi blízko sa na stope nachádza Larin úhlavný nepriateľ Lancaster Urdmann, ktorý teraz pracuje pre neznámeho zamestnávateľa so záhadnými vlastnosťami. Ako Lara odlieta zo Sibíru do Austrálie (do Rio de Janiera), je postupne zatiahnutá do starobylého konfliktu tajných spolkov, intríg a smrti...

 
Gerbil
14. 9. 2011 08:36
Prečítané 1147

Priemerné hodnotenie: 5Diskusia k článku
Náhodné články v kategórii:

Porovnanie Lary Croft 1996 - 2016   (Bmatias, 11. 6. 2017)

TexMod - návod na úpravu textúr   (Bmatias, 23. 8. 2008)

Inventár Lary Croft - porovnanie   (Gerbil, 25. 9. 2011)

História Tomb Raider   (Bmatias, 23. 8. 2008)

Dopravné prostriedky v hrách Tomb Raider   (Gerbil, 15. 9. 2011)

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk