Hlasovacie weby

Reklama

Návod č. 20 – Pirátsky život (Shipwreck Beach)

kategórie článkov > články > Survivor is born

tomb raiderLara sa vydáva na vrak lode po kladkostroj.


Lokalizácia: Pláž s vrakmi (Shipwreck Beach)

Po animácii môžete vstúpiť do člnu a porozprávať sa s preživšími - stláčajte [E]. Rozprávajte sa, pokým sa dá. Naľavo od člna je dom. Vyjdite na jeho strechu. V ľavom rohu je keška. Zíďte dole a pokračujte doľava. Uvidíte staré rozbité mólo. Vydajte sa cez neho a diery v ňom popreskakujte. Dostanete sa k žeriavu so žltým rebríkom. Skôr než naň vyleziete, obehnite žeriav až k plotu. Zapozerajte sa do mora. V diaľke trocha napravo uvidíte mínu (obr.1).
Rozstreľte ju, aby sa vám aktualizovala výzva Mínolovkyňa (angl. Mine sweaper). Vráťte sa k rebríku a vylezte po ňom hore. Hneď na to vyskočte na menšiu plošinu pred vami. Zoberte z nej súčiastky a spusťte sa po lane ku vraku lode. Pred vami je tyč a za ňou skala, na ktorú sa dá vyšplhať pomocou cepínu. Od skaly naľavo pláva vo vode ďalšia mína. Rozstreľte ju, preskočte cez tyč na skalu a vyšplhajte sa s cepínom hore. Preskočte doprava a cez dieru vstúpite do vraku lode. Budete môcť počuť banditov. Napravo od vás by sa mala nachádzať sieť so súčiastkami. Zapáľte ju, zoberte súčiastky a choďte bližšie k banditom.

Zistili ste, že loď je rozlomená na dve časti. Bandita stojí hneď na začiatku druhej. Schovajte sa za sudy vľavo a zabite ho zásahom do hlavy. Skôr, než preskočíte do druhej časti lode, príde zo schodov ďalší bandita. Zabite ho rovnakým spôsobom (Pozn.: v prípade, že prvého banditu zabijete až potom ako sa banditi dorozprávajú, zo schodov druhý bandita nezíde. Musíte najskôr streliť na koniec schodov hore, aby sa druhý bandita dal do pohybu a zišiel dole).
Teraz už môžete preskočiť do druhej časti lode, prehľadať mŕtve telá banditov a vyjsť hore schodmi. Pred vami je vyvýšená plošina. Zdolajte ju a začnite rúčkovať doprava. Pred dierou zastaňte, stlačte [medzerník] aby ste sa zachytili o drevo vyššie a tak bezpečne preskočili dieru vpravo. Keď ste sa zachytili o drevo na druhej strane, znova rúčkujte doprava až na koniec. Vyskočte hore a uvidíte visieť kotvu.

Streľte do železa nad ňou (obr.2). Zlomí sa stĺp a vytvorí cestu ďalej. Najskôr však pristúpte ku kladkostroju, ktorý spadol. Zoberte ho. Hneď na to prejdite po zvalenom stĺpe na druhú stranu a schovajte sa za sudy. Zbadáte rozprávajúcich sa banditov pred vami. Môžete ich zabiť hneď alebo počkáte kým sa dorozprávajú a dajú sa do pohybu. Po ich zabití ešte nepreskakujte na druhú stranu, ale choďte doľava a vstúpte do miestnosti. Otvorte zo stola truhlicu s relikviou. Vyjdite von, preskočte na druhú stranu, poprezerajte telá mŕtvych banditov a dostaňte sa cez lanové mosty opäť na pobrežie. Hneď ako ste zoskočili z druhého lanového mosta, otočte sa doľava, kde uvidíte plávať ďalšiu mínu (obr.3).

Keď ju zostrelíte, otočte sa doprava, aby ste sa pozerali na pláž. Uvidíte uviazaný čln, za ktorým je v piesku kotva. Pred touto kotvou leží ďalšia keška (obr.3). Zoberte ju a začnite sa pomaly vracať ku stroskotancom chodníkom vpravo...

Animácia: Lara prichádza k Jonahovi, ktorý si robí starosti o Alexa. Ten by mal byť už dávno naspäť. Neskôr začujú stroskotanci v diaľke kričanie o pomoc doktora Whitmana. Lare sa to však nepozdáva. Ak tak tuho bežal, prečo sa sotva zapotil? Taktiež mohol banditov priniesť sem - k táborisku stroskotancov. Strhne sa hádka, ktorú upokojuje Jonah a dodáva, že by posádka medzi sebou nemala bojovať lebo prehrá. Lara sa chystá za Alexom. Jonah jej podaruje luk, ktorý našiel.

 
Kurtis
28. 10. 2013 17:37
Prečítané 3480

Priemerné hodnotenie: žiadne hlasyDiskusia k článku
Podobné články
Náhodné články v kategórii:

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk