Hlasovacie weby

Reklama

Návod č.9 – Čierne svedomie (Mountain Village, Mountain Pass)

kategórie článkov > články > Survivor is born

tomb raiderLara sa vrátila do oblasti horskej dediny a stretáva sa opäť s Conradom Rothom. Popri tom ako vedú obaja stroskotanci dialóg, ozve sa im druhý pilot, ktorý prežil pád lietadla. Lara mu vyráža na pomoc.


Lokalizácia: Horská dedina (Mountain Village), Horská tiesňava (Mountain Pass)

Vyjdite z jaskyne a spustí sa animácia: Lara sa stretáva s Rothom, ktorý tiež stihol ujsť pred padajúcim lietadlom. Lara si vyčíta, že za nešťastie lietadla môže ona, preto že ho na ostrov privolala. Za ten čas ako ju Roth upokojuje ozve sa pomocný pilot, ktorý sedel v lietadle. Aj napriek zákazu kapitána Endurance sa Lara vydáva pilotovi na pomoc.

Po animácii sa môžete pozrieť dole. Uvidíte havarované lietadlo, tesne vedľa tábora, v ktorom ležal zranený Roth. Keď sa pozriete hore uvidíte modrý dym. To je cieľ, ku ktorému sa potrebujeme dostať. Choďte teda dole schodmi, na konci vystreľte šíp s lanom do lana omotaného okolo dreva nad dvoma piliermi vedľa chatrče. Spustite sa cez lano dolu. Skryte sa za kusy dreva pri pravom pilieri (obr.1).
Z chatrče vylezú traja banditi - pozabíjajte ich. Za drevom sú súčiastky. Zoberte ich, poprezerajte mŕtve telá bandtitov a vojdite do chatrče. Na stolo otvorte truhlicu s relikviou. Napravo od vás sú súčiastky - otvorte ich. Nájdete druhý diel súčiastok do luku. Počas toho budete môcť počuť rozhovor medzi Rothom a Reyesovou. Ta oboznamuje Rotha, že prenasledujú banditov, ktorí vstúpili do dákeho mesta. Roth zase, že ide s vami zo skaly dole.

Všimnite si, že pri okne sú poukladane drevá omotané drôtom a zabraňujú vám cestu k dokumentu. Na ich rozbitie potrebuje zbraň, ktorú zatiaľ nemáte. Vyjdite von a pokračujte hore schodmi pred chatrčou. Hore zapáľte pochodeň a  odpáľte misku sochy. Aktualizuje sa vám výzva osvetlenie – Illumination.
Skočte na lano, ktoré visí pri soche. Dostali ste sa pred ďalšiu chatrč (obr.2). Vojdite po schodoch do nej. V drevenej stene chatrče je diera, z ktorej preskočíte na skalu so sochou a opäť jej zapáľte misku. Zo skaly potom preskočte na strechu chatrče, zapáľte nádobu ktorá visí pri vás a pomocou šípu s lanom môžete nádobu rozhojdať a odpáliť súčiastky visiace pri soche. Súčiastky spadli pod dom, preto zoskočte zo strechy na zem. Dostaňte sa pod chatrč, zoberte zo zeme kešku (leží blízko prvého stĺpu od schodov) a otvorte súčiastky.

Našli ste prvú časť súčiastok do pušky. Vyjdite potom po skalnatých schodoch napravo od chatrče na hor, na konci si vytvorte lanový most strelením do lana omotaného okolo dreva, stojaceho na dvoch pilieroch, ktoré sú vyššie, na skale. Pustite sa, pokračujte rovno a zdolajte pomocou cepínu skalu, na ktorej sú dvaja banditi. Pozabíjajte ich, prehľadajte tela a vojdite do jaskyne vľavo blízko konca skaly.

Zapáľte misku sochy a vráťte sa naspäť do miesta, kde ste pozabíjali banditov. Opäť si vytvorte lanový most strelením šípu s lanom do lana omotaného okolo dreva pri vodopáde, prelezte po lane na druhú stranu pokračujte hore schodmi. Hore je tajná hrobka, v ktorej môžete nájsť aj časti do strelnej zbrane. Ak ste ju prešli vyjdite von.
Uvidíte tri skaly (obr.3), dve z nich majú chatrče - tá naľavo a napravo). Vytvorte si lanový most pomocou chatrče vľavo, ktorá má lano omotané pod strechou (streľte doň šíp s lanom), pod ktorým je socha. Keď zoskočíte z lana, zapáľte túto misku. Choďte k okraju skaly a stlačte klávesu [shift]. (Pozor na rotáciu kamery, keď ste stlačili prvý krát klávesu [shift]. Musíte byť otočený k soche, inak vám Lara v nasledujúcom kroku spadne mimo skaly).
Uvidíte, že pod vami je ešte malá cestička, ktorá má na konci hniezdo s vajcami. Pustite sa klávesou (Lara sa zachytí o okraj cestičky), stlačte klávesu [E], aby sa držala okraju oboma rukami. Vyskočte hore a zoberte z hniezda vajcia. Aktualizuje sa vám výzva Egg poacher – pytliačenie. Vráťte sa po cestičke na späť, pred vami bude zvalený strom, ktorý vám poslúži ako most cez dve skaly.

Ak ste sa dostali na druhú skalu, otvorte truhlicu s relikviou. Tentokrát tam nájdete starú fotografiu. Otočte sa o 180 stupňov a pristúpte k okraju skaly. Streľte šíp s lanom do lana omotaného okolo stromu vpravo. Prešplhajte sa ku skale, zoberte zo zeme súčiastky – nájdete druhú časť súčiastok do pušky. Pokračujte po schodoch hore, zapáľte misku sochy pre aktualizovanie výzvy a vráťte sa po tom istom lane naspäť.  Tentokrát si vytvorte lanový most cez strom s lanom vľavo. Ak ste sa prešplhali na skalu zoberte kešku ležiacu za stromom, do ktorého ste strelili šíp s lanom. Potom sa vráťte znova po lane naspäť, cez zvalený strom, ktorý vám poslúži ako most a  za pomoci cepínu sa vyšplháte k soche, ktorej ste zapálili misku. Všimnite si, že naľavo od modrého dymu je ešte chatrč (pri vodopáde), ktorá má pod strechou lano. Vytvorte si tak lanový most a z chatrče zoberte dokument. Neďaleko tejto chatrče je skala, ktorá má tiež chatrč a veje na nej červená vlajka. Streľte šíp s lanom do stromu s lanom prejdite po lanovom moste.

Vyskočte na vyvýšenú plošinu a zoberte dokument ležiaci pod strechou. Na tejto skale sa nachádzajú dva drevené kolíky, z ktorých sa vytvára lanový most. Pristúpte k druhému, ktorý nevedie k modrému dymu. Na konci skaly, za týmto kolíkom stlačte 2x [shift] a prehľadajte hniezdo s vajcami. Potom vyskočte hore, vytvorte si za pomoci druhého kolíka lanový most k modrému dymu a začnite šplhať na druhú stranu. Kolík sa vytrhne zo zeme, preto keď sa zjaví ikona ruky stlačte klávesu [E], aby sa Lara zachytila s cepínom o skalu. Vyšplhajte sa hore, no pilot Jessope tam už nebude.

Pokračujte teda cez bránu ďalej. Lara sa skĺzne z menšieho kopca. Ocitli ste sa pred sochou. Zoberte súčiastky, ktoré ležia pred ňou. Pokračujte po ceste k ďalšej soche ozve sa vám Alex, ktorý sa bude snažiť utešiť Laru. Taktiež vás oboznámi, že Sam je v nejakom japonskom chráme. Pred sochou odtrhnite rastlinu, pri soche opäť zoberte súčiastky. Vedľa tejto sochy je vchod - vstúpte doň.

Pred vami je ohnisko, za ním pri skale súčiastky. Skala taktiež vytvára dve cesty (obr. 4), ktoré sa potom stretávajú v rovnakom bode, čiže je jedno, ktorú si vyberiete. V tomto bode leží oranžová krabica a súčiastky. Pokračujte ďalej a narazíte na miestnosť, v ktorej sú veľké sochy. Zoberte 2x súčiastky z rohu miestnosti a cez vchod z nej vyjdite a choďte stále rovno až narazíte na most a na pilota Jessope.

Animácia: opäť sa stretnete s Mathiasom. Ten zavelí povel aby vás zabili. Avšak stane sa niečo, čo nikto nepredvídal...

 
Kurtis
12. 8. 2013 09:01
Prečítané 4287

Priemerné hodnotenie: žiadne hlasyDiskusia k článku
Podobné články
Náhodné články v kategórii:

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk