Hlasovacie weby

Reklama

Návod č.8 – Neprešliapaná cestička (Base Exterior, Cliffside village)

kategórie článkov > články > Survivor is born

tomb raiderLara vytvorí pomocou kresadla (angl. fire striker) signál pre pilota. Toho však stihne podobný osud ako námorníkov Endurance. Do lietadla udrie blesk a lietadlo začne padať k zemi. Lara sa vydáva na pomoc pilotovi, no toho zabijú banditi. Vracia sa teda naspäť k Rothovi.


Pozn. Návod obsahuje aj dokončenie misie Cry for help - Volanie o pomoc

Lokalizácia: Okolie základne (Base Exterior), Dedina na útese (Cliffside village)

zdroj mapy: www.tombraiders.net

Spustite sa po lane a pokračujte po schodoch dole. Naľavo popri skale vedie potrubie. Na jeho konci (pred bránou) sa nachádza ventil (obr.1) a vedľa neho náboje. Uvoľnite ventil [E]. Vypustíte tak palivo, ktoré musíte zapáliť. Vbehnite do budovy napravo a pristúpte ku stolu s modrou plachtou. Spustí sa kratšia animácia, v ktorej Lara získa potrebné vybavenie na to, aby si mohla zapáliť pochodeň kedykoľvek, bez toho aby ju odpaľovala od horiacej nádoby. Zoberte náboje v miestnosti a vyjdite von.

Pristúpte opäť k ventilu, zapáľte pochodeň [E] a zapáľte mláku, ktorá sa nachádza pred vytekajúcim ventilom. Vytvoríte tak signál.

Prichádza lietadlo, no za ním aj mračná a blesky. Tie trafia aj samotné lietadlo a zrazu z lietadla, ktoré vás prišlo zachrániť sa stanú trosky, ktoré začnú padať. Počas toho ako sa Lara bude kĺzať dole kopcom, stláčajte klávesy pre pohyb do strán aby ste sa vyhýbali predmetom. Na konci stlačte klávesu [E], aby sa Lara o plošinu prichytila. Hneď na to preskočte na plošinuv pravo, aby ste sa vyhli aj pred poslednou časťou rozbitého lietadla. Zrazu uvidíte pilota na padáku, ktorý zletel do dediny. Pokračujte hore schodmi okolo červenej zástavy až ku koncu plošiny, za ktorou visí zástava.

Zapne sa vám automaticky inštinkt preživšieho, ktorý vám napovie, že máte vyskočiť na túto bielu vlajku a zachytiť sa o ňu. Cez drevené dosky, ktoré sú podložené kameňom, preskočte na zástavu, rozhojdajte sa a skočte do domu.

Domy sa začnú rúcať. Môžete použiť napríklad túto cestu: Cez podložené drevá v dome preskočte na plošinu nad vchodom. Potom preskočte na drevenú krabicu, z nej do strechy druhého domu. Tá sa posunie, preto sa zošmyknete do tretieho domu. Preskočte na drevené dosky štvrtého domu, vyskočte na bielu zástavu, rozhojdajte sa a skočte do piateho domu. Z neho zoskočte na šiesty a zo šiesteho na siedmy. Skĺznete do stabilného domu, v ktorom je pilot napadnutý banditami.

Jeden z nich ho prebodne mačetou a potom pôjde na vás. Použite postup ako v predošlej misii – ak sa na vás zaženie mačetou stlačte [shift] + klávesy do strán. Lara uskočí a môžete tak strieľať do oblastí tela, ktoré nie sú zakryté štítom.

Nechoďte ešte hore schodmi, ale pokračujte do vedľajšej miestnosti. V rohu, pri poličkách sa nachádzajú šípy a sieť so súčiastkami. Stlačte klávesu [E], zapálite pochodeň a ňou sieť. Všimnite si, že blízko sietí so súčiastkami sú drevené dosky, ktoré sú podložené predmetmi. Vyskočte na drevá a z nich na rozbitý rebrík (obr.2). Dostanete sa o poschodie vyššie, z ktorého môžete vypáčiť [E] truhlicu so súčiastkami. Vráťte sa ku schodisku, kde zabili pilota. Vyjdite ním hore a cestou prehľadajte mŕtve telá. Preskočte na druhú plošinu (blízko je rastlina) a pokračujte k ohnisku, kde si môžete vylepšiť schopnosti a zbrane. Popri tom si Lara zapíše štvrtú časť svojho denníka.

Pokračujte schodami nahor. Ozve sa vám Roth, ktorý vám hovorí, že je nablízku. Teraz je vašim cieľom stretnúť sa s ním. Ako ste vyšli hore schodmi, pôjdete cez skaly, Lara si automaticky zapáli pochodeň. Keď vyjdete von vojdite do uličky naľavo zoberte súčiastky. Potom opäť pokračujte hore schodmi. Lara sa chytí do pasce. Pozabíjajte banditov naokolo a potom streľte do kladky aby ste sa uvoľnili z pasce. Lara nájde na zemi lano, ktoré sa stane vašim novým vybavením.

Po animácii Lara začne mieriť na lano omotané okolo dreva, ktoré drží dom. Vystreľte doň šíp (koliesko myši alebo [medzerník]). Zopakujte to aj s lanom omotaným okolo dreva, pod domom vľavo. Pozabíjajte aj ostatných banditov a po boji poprehľadajte tých, čo ležia na zemi. (Pozn. pre prehľadnosť v ďalšej časti návodu môžete použiť obrázok č.3).

Dostaňte sa pred ľavý dom, preskočte na skalu a otvorte z nej oranžovú krabicu. Dostaňte sa potom pred pravý dom a zamierte s lukom na krabicu visiacu vedľa neho. Pomocou kolieska na myši (alebo kombináciou pravého tlačidla myši – mierenie, [medzerník] – streľba) vystrelíte šíp do lana na krabici a pritiahnete si ju bližšie. Skočte na ňu, potom na pravý dom, poprehľadajte telá a pristúpte k ľavému domu. Mohli ste si všimnúť, že má pripevnené drevo, ktoré slúži ako vyvýšená plošina. Stlačte 2x [medzerník] a zdoláte ju. Dostali ste sa do domu, na jeho konci sú šípy a súčiastky. Zoskočte z domu a pokračujte hore po schodoch, ktoré sa nachádzajú hore v rohu neďaleko od pravého domu. Potom pristúpte k okraju pred riekou (obr.4).

Spustí sa automaticky inštinkt preživšieho, ktorý vám dá radu, ako si vytvoriť lanový most. Zoberte šípy, ktoré sú neďaleko vás a vystreľte šíp do lana pripevneného o dom. Vytvorili ste si lanový most, po ktorom sa začnite šplhať nahor.
Na konci sa lana pustite [shift]. Ocitáte sa pred oranžovou krabicou, ktorú otvorte. Zoskočte z domu a zoberte šípy, ktoré sa nachádzajú pri ľavom pilieri, ktorý drží kladu s lanom. Otočte sa o 180 stupňov a pokračujte  rovno. Môžete zbadať chatrč (blizko nej rastlina), v ktorej sú šípy. Ak pôjdete ďalej uvidíte dvere s lanom. Vystreľte z luku - Lara vylomí dvere a vojdite dnu...

 
Kurtis
5. 8. 2013 19:21
Prečítané 3739

Priemerné hodnotenie: žiadne hlasyDiskusia k článku
Podobné články
Náhodné články v kategórii:

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk