Hlasovacie weby

Reklama

Návod č.5 – Slepá ulička (Coastal Forest, Mountain Temple)

kategórie článkov > články > Survivor is born

tomb raiderLara sa prebúdza po údere blesku. Zistí, že Sam s Mathiasom sú preč. Potom, ako sa chytí do pasce je napadnutá vlkmi. Neskôr sa stretáva so zvyškom posádky stroskotanej lode, tento krát bez kapitána Rotha.


Lokalizácia: Coastal Forest (Pobrežná džungľa), Mountain Temple (skalný chrám)

Po animácii budete obkľúčený vlkmi. Potom ako ich zabijete spustí sa ďalšia animácia, v ktorej sa stretávate s členmi posádky Endurance, tentoraz bez Conrada Rotha. Preto sa rozdelíte. Jedna časť posádky sa pôjde poobzerať po Sam, druhá, ktorú tvoríte vy a Dr. Whitman zase po kapitánovi lode.  Skôr ako niekam vyrazíte si Lara ešte oddýchne.
Ocitávate sa opäť v tábore. Otočte sa doľava a z dreveného stola si zoberte dokument (obr. 1). Za ohniskom sa nachádza horiaca nádoba. Odpáľte z nej pochodeň a zapáľte visiacu sieť, v ktorej je bedňa. Potom ako bedňa spadne, otvorte ju [E]. Zoberiete salvage (súčiastky), ktorými si môžete vylepšovať zbrane. Zoberte si aj šípy, ktoré sú pár krokov od vás. Keď sa otočíte uvidíte schody. Naľavo od nich je strieborná truhla. Na jej vypáčenie potrebujete vylepšiť Pry Axe (špičák).

Pokračujte dole schodmi. Ozve sa Whitman, že niečo našiel a máte prísť za ním. Lare sa to však nepozdáva. Začnime najskôr u svietnika, pri ktorom je most. Pred mostom sa nachádzajú šípy a jedna rastlina. Pokračujte cez most. Tentokrát sa o vašu spoločnosť postarajú vlky. Uhýbate sa pred nimi [SHIFT]. Ak by na vás vyskočil stláčajte čo najrýchlejšie klávesy do strán a za dobre načasovaného stlačenia klávesy [F] vlka zabijete.
Po víťaznom boji pristúpte k vlkovi a stlačte [E]. Zvýši sa vám XP. Pri svietniku (tento raz na druhej strane spomenutého mostu), sa nachádza strom, na ktorom visí totem a pod mostom je ďalší. Po ich zostrelení pokračujte po kamenej ceste nahor. Lara si popri tom kladie otázku prečo ju doktor o vlkoch dopredu neinformoval. Po ceste môžete zobrať ešte ďalšie šípy, ktoré sa nachádzajú trocha ďalej pri svietniku. Pokračujte až k Whitmanovi, spustí sa animácia.

V nej sa pokúšate otvoriť bránu s Pry Axe, no bezúspešne. Nástroj s ktorým bránu otvárate je slabý a zrejme by to nevydržal, preto je potrebné vylepšenie. Za úlohu máte pozbierať  50 súčiastok (1 bedňa = 10 súčiastok).

Po animácii sa ocitávate pred bránou. Skôr než pôjdete nazbierať súčiastky, napravo od vás sa nachádza dokument a naľavo totem. Zíďte po schodoch chrámu dole, vyberte si ľavú cestu. Dostávate sa k druhému mostu (pri vodopáde). Zoberte šípy, ktoré ležia pred ním a zostreľte totem, ktorý sa nachádza pod zničeným mostom. Preskočte ho a pozabíjajte vlky. 
Pri strome sa nachádzajú súčiastky. Otočte sa dozadu. Uvidíte menši kopec (obr.2) , zoberte z neho súčiastky a preskočte z kopca na kladu, ktorá je pripevnená na dvoch drevených stĺpoch mostu a z klady neskôr preskočte na drevenú plošinu umiestnenú na strome. Z krabice zoberte kus mapy. Keď zobrazíte mapu [TAB], uvidíte, že bola aktualizovaná. Teraz vidíte vyblednuté ikony všetkých predmetov, ktoré sa nachádzajú v danej časti mapy a ktoré môžete zobrať. Spuste sa po lane dole. Ocitnete sa zase pred mostom, ktorým ste prešli na začiatku. Od svietnika sa vydajte úplné doprava, nájdete súčiastky. Pred vami je menší kopec, za ním je most. Vydajte sa k nemu. Napadnú vás vlci. Keď ich zabijete pozrite sa pod most, kde sa nachádza relikvia (opäť maska). Neskôr prejdite po spomenutom moste na druhú stranu. Na stole je dokument. Okrem toho ste našli tajnú hrobku, ktorá slúži ako vedľajšia misia a nijako nezasahuje do deja hry. (Tajným hrobkám sa budeme venovať v samostatnom článku).

Rozbehnite sa doprava. Nájdete ležiaci strom, ktorý je položený na dvoch skalách a tak vám opäť vytvára most. Všimnite si že pod stromom sú ďalšie súčiastky. Zoberte ich a za pomoci ležiaceho stromu sa môžete dostať na druhú stranu. Zoberte zo skaly kešku a preskočte na skalu, ktorá má pripevnené na začiatku drevo. Pokračujte cestou. Dostali ste sa späť do miesta, v ktorom ste začínali túto misiu. Sadnite si k ohnisku. Popri tom ako si budete vylepšovať Pry axe (špičák) a iné schopnosti, Lara si začne písať denník. A aby toho nebolo dosť odomknú sa vám outfity. Teraz sa môžete vrátiť k striebornej truhlici, pri schodoch a otvoriť ju stláčaním [E]. Získate z nej 50 súčiastok. Opäť sa vráťte po schodoch už k dobre známemu mostu. Ideme preskúmať aj zvyšok tejto časti ostrova.
Odbočte teda doľava. Môžete si všimnúť hneď 3 krabice so súčiastkami. Jedna pri strome, druhá pred riekou, ďalšia zase za riekou. Všimnite si, že pri strome s listami ružového nádychu je oltár ku ktorému vedú schody. Hneď potom ako vyjdete po schodoch hore uvidíte dokument. Pri oltáre visí opäť sieť s bedňou súčiastok. Zapáľte si preto pochodeň z visiacej horiacej nádoby (na druhej strane oltáru) a sieť podpáľte. Zoberte súčiastky a zostreľte posledný totem visiaci na streche oltáru. Ďalej od horiacej nádoby je na skale pripevnená drevná tyč (obr.3) , na ktorej je pripevnený zhasnutý lampión. Preskočte cez tyč na druhú stranu.

Hneď pri skale sa nachádza hrubý strom, za ním je vstup do menšej jaskyne. Leží v nej mŕtvola, z ktorej môžete vytiahnuť šípy. Vedľa nej je škatuľa s relikviou. Vráťte sa späť k oltáru, zoskočte dole, pozbierajte šípy a rozbite bedňu so súčiastkami. Pred schodami, ktoré vedú k oltáru sa nachádza cesta (pri nej ležia šípy), vedľa nej sú skaly (napravo).

Vylezte na skaly, zoberiete poslednú kešku z tejto časti ostrova. Dostaňte sa až na úplný koniec skaly a zoskočte na ľavú cestu, zoberte ešte 2x súčiastky a šípy. Vrátili ste sa znova pred chrám u ktorého stojí Dr. Whitman a čaká na vás. Skôr než pôjdete k nemu pristavte sa ešte pri ohnisku (pred chrámom) je tam opäť sivá truhlica so súčiastkami.

Vráťte sa k bráne, Whitman sa vás opýta či ste pripravení. Pristúpte ku kolesu (naľavo od Whitmana) a stláčajte klávesu [E].  Po krátkej animácii nasledujte Dr. Whitmana smerom nahor. Spúšťa sa opäť animácia, v ktorej sa dostávate k uctievanému oltáru Himiko. Neskôr vás však obkľúčia banditi. Lara prosí Whitmana aby im neveril a namiesto toho použil svoju zbraň. On ju však skladá a Laru odvážajú preč...

 
Kurtis
26. 6. 2013 18:28
Prečítané 4516

Priemerné hodnotenie: žiadne hlasyDiskusia k článku
Podobné články
Náhodné články v kategórii:

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk