Hlasovacie weby

Reklama

Návod č.3 – Dievča proti divočine (Coastal Forest)

kategórie článkov > články > Survivor is born

tomb raiderPrestalo pršať a Lara začína mať hlad. Treba sa trošku poobzerať po ostrove a pohľadať niečo na jedlo. Návod obsahuje aj zbieranie kešiek a totemov z výzvy Ghost hunter (lovci duchov).


Lokalizácia: Coastal Forest (Pobrežná džungľa)Pozn. Ak ste sa v niektorej časti návodu stratili, použite zväčšenú miniatúru mapy ostrova. V nej okrem šípov, totemov a rastlín uvidíte aj cestu, ktorú návod popisuje.

Po animácii by ste si mali nájsť jedlo skôr, než Lara umrie od hladu. Rozbehnite sa dopredu k jeleňovi, ktorý vás privedie do lesa. Na strome uvidíte visiacu mŕtvolu s lukom (obr.1). Prejdite cez rieku dorazíte k domu. Pri ľavom rohu sa nachádzajú šípy, ktoré si zoberte [E]. Vedľa je drevenná doska opierajúca sa o zastaralý kamenný dom. Pomocou nej vyskočte na dom. (Pozn. Vyskočiť na dom môžete aj mimo drevenej dosky, napr. stlačením 2x za sebou [medzerník], alebo bežte za dom. Nájdete tam vyvýšený terén, z ktorého na dom vyskočíte.) Z domu preskočte na skalu. Zvalený strom vám umožní pristúpiť bližšie k mŕtvole. Visiaca mŕtvola sa na strome hojdá, preto musíte počkať na správny moment, keď sa k vám priblíži čo najbližšie. Smerovou klávesou sa natiahnite po luk. Po páde na zem zoberiete luk. Skôr ako si novú zbraň vyskúšate zoberte šípy pri strome, z ktorého ste pred chvíľkou spadli. Zostreľte totem nad vami (strieľate pravým tlačítkom myši, zameriavate ľavým). Aktualizuje sa vám výzva – Ghost hunter (lovci duchov).Pokračujte po ceste pomedzi strom a skalu, na ktorú ste preskočili z domu. Na konci zabočte doľava. Všimnite si drevennú vlečku z vraku nákladného auta (obr. 2). Vyskočte do nej a z podlahy zoberte knihu (dokument). Po prečítaní textu z vlečky zoskočte, pokračujte dole kopcom až k rieke. Pred ňou odbočte doprava. Vyjdite na menší kopec a zoberte šípy. Cez zvalený strom napravo sa vydajte na druhú stranu. Pomocou držania [CTRL] (pomalá chôdza) sa vydajte na okraj skaly. Uvidíte jelene (v prípade že ste nešli pomaly, zver vám utečie). Vytiahnite si luk a jedného z nich zostreľte (najlepšie zásahom do hlavy). Zoskočte k nemu. Po animácii vám Lara oznamuje, že sa máte vrátiť do tábora, no toto rozhodnutie ešte na chvíľku odložíme.

Naľavo od vás by sa mal nachádzať ďalší totem – zostreľte ho (ak vám jeleň odbehol, vráťte sa podľa mapy k vysvietenej zelenej guličke). Trochu ďalej napravo tečie rieka. Pod menším vodopádom sa nachádza keška (angl. GPS cache), ktorú zoberte [E]. Keď sa otočíte o 180 stupňov, pri strome môžete vidieť šípy. Okrem šípov by sa mala v blízkosti nachádzať rastlina, ktorú môžete zobrať klávesou [E] (pozri mapu, alebo obrázok č.3).Po jej zobratí by sa vám malo zvýšiť XP. Potom sa vráťte k rieke, tentokrát nad vodopád z pod ktorého ste zobrali kešku. Nachádza sa pri ňom totiž veľká skala, na ktorú sa dá vyliezť za pomoci kusov dreva. Okrem šípov si zoberte na skale aj kešku. Choďte rovno zoskočte dole na plošinu a z plošiny na terén. Blízko skaly je tenký strom a na ňom visí ďalší totem, ktorý zostreľte. Pokračujte cestou rovno až natrafíte na dva veľké stromy a za nimi dve väčšie skaly. Vydajte sa najskôr ku pravej skale, vylezte na ňu a preskočte na druhú, z ktorej zoberiete 2x šípy. Keď sa pozriete dole, uvidíte menšiu skalu, za ktorou sú uložené ďalšie šípy. Zoberte ich. Za skalou sa nachádza ďalšia rastlina. Otočte sa ešte ku skale, z ktorej ste pred chvíľkou zoskočili a zostreľte totem. Vráťte sa naspäť po rieke k vraku nákladného auta, odkiaľ ste vybrali dokument. Tento krát neodbočujte k vlečke, ale pokračujte po rieke kým nenájdete ďalšie šípy. Vyskočte na plošinu, z nej preskočte na ďalšiu. Dostali ste sa k vyvýšenej stene. 2x stlačením klávesy [medzerníka] ju zdoláte. Zoberte zo zeme ďalšiu kešku a ak sa vám ešte dá, tak aj šípy. Zoskočte dole. Ak ešte máte chuť poľovať, nezabúdajte že po zabití zvieraťa môžete prísť k nemu a stlačením klávesy [E] Lara zoberie potravu a zvýši si skúsenosti. Poľovať môžete na veľké i malé zvieratá.

 

Na koniec sa vydajte do tábora. Pri ohnisku stlačte klávesu [E], budete si môcť zlepšiť schopnosti. Spustí sa vám filmík. Lara konečne nadviazala kontakt s Rothom, preživším z lode Endurance.

 

 
Kurtis
23. 3. 2013 10:52
Prečítané 6316

Priemerné hodnotenie: 5Diskusia k článku
Podobné články
Náhodné články v kategórii:

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk