Hlasovacie weby

Reklama

Návod č.16 – Do ohňa (Geothermal caverns - Fortress Tower)

kategórie článkov > články > Survivor is born

tomb raiderLara sa dostala do pevnosti Solarijských. Tá je celá v plameňoch. Trocha neskôr sa stretáva s Dr. Whitmanom, ktorý jej prezradí, že Sam držia v trónnom salóne. Lara jej ide na pomoc a nakoniec sa im podarí uniknúť pred banditami. Má však pocit, že vrtuľník, ktorý má prísť stroskotancom na pomoc ich nezachráni.


Lokalizácia: Geotermálna jaskyňa (Geothermal caverns), Solarijská pevnosť (Solarii Fortress), Veža pevnosti (Fortress Tower)

zdroj mapy: www.tombraiders.net

Potom ako vám spadli krabice, choďte stále rovno. Z vysielačky budete počuť Rotha, ktorý hovorí, kde sa všetci stretnete. Vrtuľník tu bude za chvíľu. Neskôr sa ocitnete pred dverami, ktoré vypáčte cepínom [E]. Pokračujte rovno, vyjdite hore schodmi a podlezte horiace drevá. Pred vami nastane výbuch, ktorý odhodí banditov. Prehľadajte mŕtve telá a pokračujte ďalej. Pokračjte po strechu domu, vyskočte na ďalšiu strechu a na jej konci je stena, na ktorú sa dá vyšplhať za pomoci cepínu (obr.1). Vyšplhajte sa na ňu a popreskakujte doľava na drevené dosky pod oknami. Na kraji dosky pod druhým oknom uvidíte padať horiaceho banditu. Stlačte [medzerník] aby ste sa zachytili na drevá pripevnené o dom vyššie a tak prerúčkovali pod terasu, na ktorú vyskočíte. Ak pôjdete ďalej, uvidíte ako výbuch odhodí banditu. Prehľadajte ho. Pokračujte ďalej a spustí sa animácia.

Animácia: Na stole je dokument a Mathiasové fotky. Lara prečíta zo steny nápis: „Nikto neodíde“. Presne to počula v japončine keď spadlo lietadlo. Taktiež zbadá rituál z hrobky Himiko.

Ocitávate sa na streche. Bežte po nej a použite lanový most, aby ste sa dostali na druhú stranu. Pripravte sa na boj s banditami, ktorý budú po vás strieľať z vedľajšej budovy. Po boji si zoberte z ľavého rohu šípy a preskočte na budovu. Vyšplhajte sa cez stenu za pomoci cepínu do miesta, kde po vás strieľali banditi a prehľadajte ich telá. Vstúpte dnu a choďte po chodbe rovno.

Animácia: Lara natrafí na Dr. Whitmana. Ten jej oznamuje, že banditi mu umožnili takmer voľný pohyb, keď zistili, že pre nich nepredstavuje hrozbu. Lara sa ho preto spýta, či vedel o zajatých stroskotancoch. On síce o nich vedel, no na ich vyslobodenie nemal zbraň. Taktiež Lare prezradí, že Sam držia vedľa. Lara ju teda beží vyslobodiť a schová sa za stĺp. Popri tom počúva Mathiasa ako rozpráva Samanthe, že je vyvolená a že v jej žilách koluje krv kráľovnej Himiko. Taktiež si kedysi myslel, že sa lode bezpečne doplavia na ostrov, lietadla nebudú padať z neba a že sa dostane domov. No márne. Všetci sú na ostrove zajatí a len Sam má tú moc ich vyslobodiť...
V tom príde bandita a oznámi Mathiasovi, že Lara zmizla. Mathias odchádza preč. Lara zabije stráž zoberie si svoje zbrane a odchádza so Sam ku Whitmanovi. Ten je však zajatý a preto sa chytro vracajú do trónneho salónu. Sam beží napred, v tom sa zasype východ, ktorým vyšla. Lara musí nájsť inú cestu von, no najskôr pozabíjať banditov.

Po animácii si pripravte zbrane a porazte banditov, prehľadajte ich mŕtve telá a pozbierajte zvyšné náboje v okolí. Možno že sa vám podarí nájsť pri jednom z banditov aj súčiastky do brokovnice. V pravom rohu miestnosti je východ (svieti tam svetlo). Ako budete postupovať ďalej cestou nadol, zabíjajte banditov a prehľadávajte ich mŕtve telá. Na konci sa spustí kratšia animácia, v ktorej po vás začne strieľať bandita z guľometu. Nestrieľajte po ňom, schovajte sa za stenu pred vami. Napravo za touto stenou je ďalšia, bežte za ňu. Vpravo pri dome je prístrešok, ktorý má dole kamenný múr. Schovajte sa zaň, potom bežte za druhý múr vľavo. Pred vami by mal byť teraz strieľajúci bandita a vľavo dom, ktorý má stenu, na ktorú sa dá vyšplhať pomocou cepínu. Čo najrýchlejšie pristúpte k nemu a vyšplhajte sa cez spomínanú stenu do miestnosti. Z nej vedie lanový most k banditovi. Vyskočte naň.

Lara sa spustí k banditovi a bude sa ho snažiť zabiť. On ju však zhodí dole, kde je granátomet. Stlačte stredné tlačidlo myši (koliesko), aby ste jeden granát vystrelili hore ku banditovi. Keď ho zabijete Lara si granátomet (angl. Granade launcher) pripevní na pušku a stáva sa tak vašim novým vybavením. Po animácii môžete hodiť jeden granát rovno do brány pred vami. Zoberte náboje pri nej a znova sa pripravte na boj. Po ňom prehľadajte mŕtvych banditov a pozbierajte zvyšné náboje a krabice s granátmi v okolí (sú podobné krabciam so súčiastkami). Dole sa nachádza táborisko. Môžete si k nemu sadnúť. Popri tom, ako si budete vylepšovať svoje schopnosti a zbrane, Lara začne písať šiesty denník. Budete môcť počuť Larine myšlienky aké je šialené, že si Mathias myslí, že duch Himiko je stále tu. Taktiež má zlý pocit z toho, že vrtuľník, ktorý má prísť, ich nezachráni.

Vyšplhajte sa s cepínom na stenu domu (vľavo od táboriska) a choďte v budove stále rovno. Cestou môžete zobrať náboje a granáty, na konci rozbiť za pomoci granátu železné zátarasi, ktoré vám bránia vyjsť von (obr.2). Pristúpte ku streche a uvidíte Sam. Lara na ňu zakričí, aby utekala. Spustite sa cez lanový most dole. Skočte z plošiny, pozbierajte odtiaľ náboje a granáty. Hneď jeden hoďte do zátarás pri modrých sudoch, za ňou vás čakajú banditi. Bojujte pri chatrčiach, schovávajte sa za steny a krabice. Ak máte pocit, že už žiadny bandita neprichádza, poprezerajte telá mŕtvych a pozbierajte muníciu v okolí. Choďte ďalej. Spustí sa kratšia animácia, v ktorej na vás začne svietiť jeden bandita, druhý strieľať z guľometu. Po nej sa hneď schovajte za sudy pred vami, následne na to bežte doprava, kde sa schováte za krabice ležiace pri chatrči.

Trocha ďalej vľavo sa pri druhej chatrči nachádza plech, za ktorý sa dá skryť (obr.3). Aj keď budete skrytý, stále bude po vás strieľať bandita z guľometu. Streľte do červeného suda vpravo, aby prestal strieľať a preskočte plech, za ktorým sa schovávate. Bežte k budove pred vami. Na nej sú pripevnené kusy dreva, za pomoci ktorých môžete vyliezť hore. Na vrchu je lanový most, ktorý vedie na druhú budovu. V nej po vás strieľajú banditi. Zabite ich a spuste sa po lane. Prehľadajte mŕtve telá banditov a pokračujte doľava. Vojdete do miestnosti (dávajte si pozor na strieľajúceho banditu z guľometu)  a streľte granát von z okna do spomínaného banditu. Okrem toho, že ho zabijete, si prerazíte cestu ďalej. Spustite sa cez lanový most dole.

Animácia: Lara sa znovu stretáva so Sam, ktorá jej radí, aby sa vyšplhala a tak preliezla ku nej. Lara to však odmietne a varuje ju, aby nenastupovala do vrtuľníku.

Zoberte náboje vľavo a začnite šplhať na plošiny vedľa nich. Hore zoberte granáty a spustite sa cez lanový most. Vyšplhajte sa za pomoci cepínu na stenu pred vami, dostanete sa do vedľajšej miestnosti. V nej vám hodí bandita zápalnú fľašu, ktorá zapáli časť podlahy. Vyskočte na plošinu pred vami skôr, než začne horieť celá podlaha. Z nej preskočte na drevá pri stene a potom na stenu vpravo (zachyťte sa cepínom). Vyšplhajte sa hore, kde Lara zbadá vrtuľník a hovorí, že musí zabrániť tomu, aby doň preživší nastúpili.

 
Kurtis
30. 9. 2013 16:13
Prečítané 3759

Priemerné hodnotenie: žiadne hlasyDiskusia k článku
Podobné články
Náhodné články v kategórii:

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk