Hlasovacie weby

Reklama

Návod č.13 – Cesta do pekla (Shantytown)

kategórie článkov > články > Survivor is born

tomb raiderPotom, ako si Lara ošetrila ranu, je obkľúčená banditami. Jej hlavnou úlohou je dostať sa k bráne pod mostom.


Lokalizácia: Chatrče (Shantytown)

Po animácii si odskúšame nové vybavenie. Lara začne mieriť na skupinku banditov tak streľte do rozliateho benzínu za nimi. Ostatných postrieľajte, môžete pri tom strieľať do červených sudov, ktoré vybuchujú a tak ich zneškodniť okamžite. Zhasiť a znovu zapáliť šíp môžete pomocou klávesy [1], ktorá sa nachádza na alfanumerickej časti klávesnice alebo klávesou [+].

Ak ste ich pozabíjali vráťte sa opäť do miesta, v ktorom ste sa ocitli po animácii. Môžete z neho zobrať šípy a náboje. Potom vyjdite menšími schodmi hore a uvidíte dve drôtené krabice. Napravo od druhej krabice je drôtený plot. Pristúpte k nemu a  pozrite cezeň dopredu (obr.1). Ďalej od plota visí na strome plachta, streľte do nej ohnivý šíp. Plachta zhorí a teraz už budete môcť vidieť kusy dreva, ktoré sú omotané lanom. Použite na toto lano šíp s lanom aby ste drevá zvalili dole. Odomkne sa vám výzva Laid to rest – uspanie.

Otočte sa o 180 stupňov a pokračujte ďalej po schodoch dole (nachádzajú sa napravo od druhej krabice). Cestou môžete poprezerať mŕtve telá.

Teraz máte na výber: buď pokračovať cez prístrešok pred vami, alebo zísť ďalšími schodmi (vpravo) úplne nadol. Vyberte si prvú možnosť, choďte cez prístrešok a potom úplne rovno (pôjdete poza ďalší prístrešok pred vami) (obr.2). Dostanete sa až k visiacej sieti so súčiastkami, zapáľte sieť a zoberte súčiastky. Všimnite si, že sa nachádzate pod vežou. Skúste ju obehnúť dookola - nájdete súčiastky a kešku. Potom sa vráťte cestou, ktorou ste prišli (t.j. poza prístrešok) a dôjdite pod prvý prístrešok.

Všimnite si, že napravo sú kusy dreva, ktoré sa opierajú tak o prístrešok ako aj o dom. Prejdite cez kusy dreva na druhú stranu a pozrite sa úplne hore na vežu, z pod ktorej ste zobrali súčiastky, kešku a náboje. Hneď pod plátennou strechou veže môžete vidieť opäť plachtu, ktorá visí na kusoch dreva a vytvárajú tak dokopy effig alebo figurínu (čo cez plot, pri prvom raze nebolo až tak vidno).

Opäť zapáľte plachtu a strhnite dole horiace kusy dreva. Ak ste ju zostrelili, otočte sa o 180 stupňov. Na stene pod helikoptérou je pripevnená tretia figurína. Znova postupujte rovnakým spôsobom aby ste figurínu zničili a aby sa vám tak aktualizovala výzva. Skočte potom z domu, smerom k tretej, spomínanej figuríne a najskôr vlezte pod dom. Odtiaľ zoberte súčiastky spolu s nábojmi a rovnakou cestou sa vráťte s pod doma nazad, potom sa pokúste do domu vstúpiť.

Pred vami by mali byť dva vchody. Jeden pred vami, druhý vpravo, ktorý je zatrasený drevami. Rozstreľte brokovnicou tieto drevá a vojdite dnu. Zíďte po schodoch a otvorte zo stola truhlicu s relikviou. Vráťte sa naspäť a vstúpte do druhého vchodu. Vošli ste do miestnosti, z ktorej zoberte náboje a rozstreľte brokovnicou drevá, ležiace pri nábojoch.

Dostali ste sa von z domu. Pred vami sú ďalšie drevá - rozstreľte ich a choďte rovno. Zo stola zoberte dokument. Otočte sa o 180 stupňov, zoberte súčiastky a vyskočte na podlahu, ktorá sa nachádza nad súčiastkami. Môžete uvidieť krabicu, z ktorej zoberte ďalší dokument. Keď sa po prečítaní dokumentu popozeráte po poschodí na ktorom stojíte, môžete zbadať súčiastky a náboje. Potom zoskočte dole, odkiaľ ste zobrali súčiastky. Všimnite si, že od vchodu (v ktorom boli súčiastky) vpravo sa nachádzajú ďalšie drevá (obr.3).

Rozstreľte ich a vstúpte do chatrče za drevami. Opäť sú na konci chatrče drevá, pred nimi vľavo bliká druhá keška. Rozstreľte nedávno spomínané drevá a vyjdite von.

Ocitávate sa v mieste, kde sú napravo chatrče a pred vami železné krabice (obr.4). Napravo od týchto krabíc je chatrč, ktorej vchod je zablokovaný drevami. Rozstreľte ich a vstúpte dnu. Na poličke vedľa mŕtveho jeleňa uvidíte truhlicu s relikviou. Vyjdite von, odbočte doprava a ďalej hore schodmi. Pravdepodobne ste sa chytili do pasce a prídu banditi.

Napravo visia súčiastky. Streľte do železa nad nimi, aby ste sa z pasce dostali von. Potom zoberte súčiastky, šípy a náboje v miestnosti, v ktorej visí žena. Pred ňou je ešte truhlica so súčiastkami, vedľa ktorej sú drevá s lanom. Streľte do lana šíp s lanom, aby ste drevá vytrhli z podlahy a skočte dnu. Hneď na začiatku leží keška, ktorú zoberte. Postupujte ďalej a natrafíte na tajnú hrobku (ktorej návod bude v samostatnom článku).

Ak ste ju zdolali vráťte sa naspäť do miestnosti s visiacou ženou, odtiaľ dole schodmi. V prípade že ste nestrelili do červených sudov, keď vás chytili do pasce, streľte teraz a vojdite do oplotenej ohrady. Zoberte z nej súčiastky a náboje. Potom z nej vyjdite a pokračujte cestou popri chatrči vpravo. Dostanete sa do miesta, kde v pravej uličke horí sud, napravo od ktorého je chatrč, ktorá má zablokovaný vchod drevami (obr.5).

Rozstreľte ich, skočte dnu a zoberte štvrtú kešku. Potom sa otočte o 180 stupňov a vyjdite na terasu. Vpravo na terase sa nachádza drevený plot. Vyskočte naň a z neho na strechu chatrče. Pred vami budú opäť dreva, rozstreľte ich, vojdite dnu a otvorte truhlicu s relikviou. Potom vyjdite druhým východom (nie tým, kde ste rozstrelili drevá) a ocitnete sa na menšej streche. Otočte sa doľava, pred skalou je štvrtá figurína pre výzvu. Potom sa otočte o 180 stupňov, môžete zbadať piatu figurínu pred skalou, na ktorej je postavený chrám. Ak ste ju zničili, dokončili ste výzvu Laid to rest – uspanie.

Potom vojdite opäť do miestnosti, z ktorej ste zobrali relikviu a vyjdite prvým vchodom (tam kde ste rozstrelili drevá). Zo strechy domu zoskočte a pokračujte po uličke, až ku chatrčiam vpravo (obr.6). Rozstreľte drevá, ktoré vám brania vstúpiť do menšej chatrče. Z nej zoberte náboje a kešku. Vyjdite von. Napravo od vás sa nachádza ďalšia budova (vyššia). Zdolajte vyvýšenú plošinu, ktorá je pripevnená vpravo o chatrč z ktorej ste vyšli, potom skočte na strechu budovy a vojdite dnu. Na stole sa nachádza relikvia. Vyjdite tým istým východom von a zdolajte ďalšiu vyvýšenú plošinu, ktorá sa nachádza vľavo a  opäť vojdite do miestnosti, z ktorej zoberiete dokument.

Po prečítaní vyjdite von, odkiaľ ste vošli a vytvorte si lanový most o drevené dosky nižšie pred vami. Následne na to vyskočte na terasu domu, zoberte z nej oranžovú krabicu, rozstreľte drevá, ktoré sa tam nachádzajú, zoberte šípy a pokračujte cez lanový most vpravo. Potom zoskočte k bráne. Tá sa zatvorí a prídu banditi. Pozabíjajte ich, prehľadajte ich tela a pozbierajte náboje v okolí.
Potom pristúpte k bráne a otvorte ju pomocou cepínu, stláčaním klávesy [E]. Lara v polke prestane, pretože brána je zaseknutá. Streľte ohnivý šíp do látky, ktorá je na bráne (obr.7) a potom skúste otvoriť bránu znova.

 

Prejdite cez bránu a pokračujte dole schodmi. Uvidíte v diaľke banditov. Skĺznite dole kopcom, potom skočte na schody vľavo (obr.8). Vyjdite hore, potom choďte rovno po ceste vpravo. Na konci rozstreľte drevá, vojdite dnu, zoberte dokument a náboje. Vyjdite von preskočte plot, zoberte náboje, ktoré ležia dole pod vchodom do miestnosti, z ktorej ste vyšli. Prejdite cez močiar do domu z neho potom k veži.

Rozstrieľajte šplhajúcich sa banditov, prezrite ich telá a začnite šplhať po rebríku. To sa však nepodarí, lebo prídu ďalší banditi a jeden z nich spúšťa alarm. Nezostáva vám nič iné ako ich pozabíjať. Dávajte si popri tom pozor na dynamity, ktoré na vás začnú banditi pri boji hádzať. Po dlhšom a ťažšom boji sa spustí animácia.

Uvidíte Grima a vašou úlohou je dostať sa k nemu. Keďže banditi zničili rebrík, musíte použiť stroj na prepravu zásob.

 
Kurtis
9. 9. 2013 16:43
Prečítané 4524

Priemerné hodnotenie: žiadne hlasyDiskusia k článku
Podobné články
Náhodné články v kategórii:

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk