Hlasovacie weby

Reklama

Návod č.10 – Nekonečné trápenie (Chasm monastery)

kategórie článkov > články > Survivor is born

tomb raiderPočas toho ako Lara uniká pred domorodými strážnikmi zo zajatia plných mŕtvol, natrafí na hrobku slnečnej kráľovnej Himiko a na maľby, ktoré označujú rituál ascendencie. Počas strašidelnej cesty nachádza novú zbraň Trench shotgun - zákopovú brokovnicu.


Lokalizácia: Skalný kláštor (Chasm monastery)

Po animácii ste sa ocitli v hale plnej mŕtvych tiel, kde je Lara priviazaná lanom okolo železného kruhu. Rozhojdajte ju pomocou kláves pre pohyb do strán (t.j. šípky [doprava] a [doľava] alebo klávesy [A] a [D]). Lara sa tak pripevní o strop a bude sa snažiť roztrhnúť lano, stláčajte preto klávesu [E]. Lara spadne, budete môcť vidieť na chvíľu mŕtveho pilota Jessope, potom strážnika za dverami.

Porkačjte „chodníkom“ popri mŕtvolách a vlezte do malého otvoru v skale (obr.1). Spustí sa kratšia animácia, v ktorej uvidíte strážnika vstupujúceho do haly plnej mŕtvol, odkiaľ ste pred chvíľkou odišli. Po skončení pokračujte v ceste – choďte rovno a do haly sa nevracajte. Neskôr Lara spadne dole, kde bude fúkať silný vietor. Choďte rovno a zoberte náboje ležiace pri mŕtvole, potom sa vydajte smerom hore a potom rovno.
Spustí sa animácia, v ktorej si Lara zoberie zákopovú brokovnicu (angl. Trench shotgun). Keď sa animácia skončí, Lara začne mieriť na drevené dosky omotané ostnatým drôtom. S novou zbraňou ich rozstreľte. Ozvú sa hlasy strážnikov. Preskočte plošinu, z ktorej ste rozstrelili drevené dosky a pokračujte jedinou cestou rovno. Na konci uvidíte vyvýšenú plošinu na stene vľavo (obr.2). Zdolajte ju a skočte dnu.

Spustí sa animácia, v ktorej vás na začiatku Lara oboznamuje, že neznáša hrobky. Avšak keď pristúpi bližšie, uvidí hrobku slnečnej kráľovnej Himiko. Potom pristúpi k maľbám na stenách. Prvá maľba označuje pravdepodobne ohnivý rituál, druhá duchovnú púť do kláštora, tretia prelievanie vody. Na poslednom je zobrazená kráľovná Himiko. Lara pochopí, že maľby vyobrazujú predávanie moci, teda volenie nástupkyne.

Po animácii sa pripravte na boj. Môžete si popri tom vyskúšať novú zbraň. Ak ste všetkých zabili, poprezerajte telá a zoberte náboje. Hore je ešte jeden bandita, ktorého zabije domorodý strážnik. Blízko nich visí v miestnosti jediný modrý zvon (obr.3), pred ktorým je brána. Vyberte si luk a streľte do lana, ktorý je omotaný okolo zvona šíp s lanom. Zvon sa rozhojdá a  prerazí bránu. Choďte k bráne a podlezte skaly.

Dostávate sa k ohnisku, napravo od neho sú opäť drevené dosky, rozstreľte ich brokovnicou, zoberte náboje a vyjdite von. Začne fúkať silný vietor, ktorý postupne odtrháva drevený chodník. Našťastie sa Lara zachytí o rímsu a vylezie na ňu. Pre pohyb použite klávesy [W] a [D] alebo šípky [hore] a [doprava]. Neskôr sa dostanete do miesta, kde bude medzi rímsami diera. Stlačte [medzerník] a Lara preskočí na drevenú plošinu, odtiaľ preskočte na visiaci drevený chodník, ktorý vám poslúži ako rebrík. Potom pokračujte rovno až narazíte na dieru v stene, cez ktorú sa dostanete do miestnosti.
Zase sa stretnete s banditami. Keď ich zabijete prehľadajte ich telá a pokračujte po ceste nahor, ktorá sa nachádza naľavo od sochy v miestnosti (Pri tejto ceste, pre stĺpom sú aj náboje).

Potom na vás vyskočí ešte jeden bandita. Zastreľte ho a preskočte na plošinu. Hore uvidíte veľké okná, z ktorých fúka slabší vietor. Pri zábradlí pod visiacou guľou zoberte náboje a otvorte hneď prvé okno (vpravo), otočením kolieska pod ním a to stláčaním klávesy [E]. Začne z neho fúkať silný vietor, ktorý odfukuje aj visiacu guľu. Streľte do lana gule šíp s lanom, aby guľa narazila do pravého stĺpa a zlomila ho. Visiaci zvon medzi stĺpmi trochu klesne. Zatvorte okno stláčaním klávesy [E] a otvorte druhé okno naľavo. Opakujte predchádzajúci postup, s tým, že guľu musí preraziť tentoraz ľavý stĺp. Po jeho zlomení prídu opäť banditi. Zabite ich a všetkých prehľadajte. Jeden z nich má súčiastky do luku.

Otvorte potom aj prvé okno a vystreľte šíp s lanom do gule tak, aby vrazila do dreveného hranola, ktorý drží zvon. Potom ako zvon spadne, odfúkne vás do diery, v ktorej budete musieť utekať pred domorodým strážnikom. Choďte stále rovno, popreskakujte jamy (pred druhou použite pripevnenú tyč o ľavú stenu, visiacu nad jamou), na konci skočte na drevený most. Ten sa prelomí a vy spadnete do diery. Ako sa budete kĺzať dole, strieľajte s brokovnicou po drevených zátarasách. Nakoniec skočíte do vody...

 
Kurtis
19. 8. 2013 14:52
Prečítané 3547

Priemerné hodnotenie: žiadne hlasyDiskusia k článku
Podobné články
Náhodné články v kategórii:

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk