Hlasovacie weby

Reklama

Návod - misia 7: Nepál

kategórie článkov > články > Legend

Bronzové sošky: 9
Strieborné sošky: 6
Zlaté sošky: 1


Hlavná úloha: Nájsť vrak lietadla a získať späť kľúč (Ghalali key), ktorý dokáže oživiť meč.
Ukážka - Croft Manor: Lare sa konečne podarilo zozbierať všetky úlomky meča. Keď si Lara preskúmala časti meča, zistila, že kľúč ktorým je treba meč zložiť je medailón. Tento medailón dostala kedysi jej matka od otca ako náhradu za stratený medailón v Ghane (ten Lara už našla). Tento ostal v lietadle, ktorým Lara ako malá havarovala a tak sa teraz musí poň vrátiť do Nepálu.
Ocitnete sa v zasnežených horách Nepálu. Prerúčkujte po rímse a vyjdite na stupienok. Skĺznite dolu a preskočte na plošinku. Pokračujte po rímse, z nej na rímsu vľavo a vytiahnite sa hore na kamenný kváder. Rýchlo vyjdite po drevenej latky až hore na vežičku. Prejdite k zadnému okraju a spusťte sa dole. Zoberte prvý bronzový pohár a vráťte sa na vežičku. Preskočte pomocou háku na ľadové cencúle a ďalej na rímsu Prerúčkujte úplne dozadu, vytiahnite sa a zoberte strieborný pohár. Vráťte sa po rímse trochu naspäť a vyjdite na plošinku. Rozstrieľajte ľadovú kryhu a vojdite do jaskyne.

Prejdite cez jaskyňu, skĺznite sa dole a včas preskočte na kamenný kváder. Popreskakujte ďalej po trámoch, hákom sa zachyťte o vrak lietadla a doskočte na plošinku. Otočte sa dozadu, zničte ľadovú kryhu a preskočte pre druhý strieborný pohár. Vráťte sa k jaskyni (odporúčam použiť znovu hák na vrak lietadla) a prejdite k priestranstvu s vrakom. Preskočte na rímsy a zíďte dolu. Podlezte vrtuľu a pomocou háku zoberte bronzový pohár. Vráťte sa, zastreľte leoparda a zoskočte dolu k lietadlu, ale nevstupujte doň. Najprv si všimnite trosku za priepasťou, ktoré zhoďte do priepasti hákom a prejdite na druhú stranu. Hákom pritiahnite kúsky trosky lietadla, aby ste ich zhodili a preskočte na druhú stranu. Zoberte ďalší strieborný pohár. Vráťte sa k vraku lietadla, postavte sa na okraj a hákom pritiahnite ďalšie trosky do vraku, čím zabezpečíte, aby sa vrak neprevážil. Potom vojdite ku kabíne vraku.

Interaktívna ukážka: Lara sa pokúsi získať z vraku lietadla medailón, no lietadlo sa začne prevažovať z útesu. Postláčajte šípky (doľava, hore, dole, hore) a tým sa Lara na poslednú chvíľu zachráni.
Preskočte dopredu na ľadový svah, po skĺznutí naskočte na tyč, rýchlo na ďalší svah a nakoniec na tretí. Rýchlo zostreľte ľadovú kryhu, preskočte na štvrtý svah, z neho na tyč a rýchlo na pevninu. Najprv sa otočte a hákom si pritiahnite bronzový pohár. Potom vstúpte do jaskyne, preskočte na plošinku a z nej na tyč vpravo. Po rímse prerúčkujte doľava a na konci preskočte na ďalšiu rímsu. Rýchlo rúčkujte ďalej. Spustite sa nižšie a skočte na tyč za vami. Preskočte na ľadový cencúľ. Napravo je výklenok s bronzovým pohárom, ale ten sa dá zobrať neskôr aj ľahšie. Preskočte na nestabilnú plošinku a z nej na rímsu. Prerúčkujte doprava, vyjdite hore a hákom si pritiahnite spomínaný pohár.

Spusťte sa na okraj a prerúčkujte doľava. Dvakrát sa spusťte dolu, vytiahnite sa do výklenku a zoberte zlatý pohár. Vráťte sa k miestu, odkiaľ ste zobrali bronzový pohár, vyskočte na rímsu nad vami a prerúčkujte úplne doprava. Preskočte na ďalšiu rímsu, ďalej naskočte na tyč, vyšplhajte sa hore a preskočte na poslednú rímsu, po ktorej prerúčkujte až on z jaskyne.

Postrieľajte vojakov (využite plynové fľaše). Vľavo od vchodu do jaskyne zoberte piaty bronzový pohár. Vylezte na najnižší kváder, zastreľte ďalšieho vojaka a manuálne zostreľte ľadovú stenu pred vami. Vojdite do výklenku a zoberte strieborný pohár. Po ďalších ľadovcoch popreskakujte ďalej a vezmite šiesty bronzový pohár. Pokračujte k vežičke s lanom, vyskočte na lano a prejdite na opačnú stranu. Skĺznite po ľadovej plošine. Vojdite do jaskyne, zoberte ďalší bronzový pohár naľavo a preskočte na ľadovú kryhu. Z nej na druhú, zostreľte ľad a preskočte na ďalšiu kryhu. Z nej preskočte na pevninu a pokračujte cez vchod. Vyjdite hore, preskočte na druhú stranu a po kryhách popreskakujte doľava. Vo výklenku je piaty strieborný pohár. Zoberte ho a popreskakujte do druhej jaskyne.
Vyjdite po schodoch a zastreľte leoparda. Zíďte po schodoch vpravo, prestreľte stenu a zoberte šiesty strieborný pohár. Vráťte sa hore k rozbitému zábradliu a cez tri zvony pomocou háku prejdite na druhú stranu miestnosti. Vyjdite po schodoch a v uličkách oproti sebe sú dva bronzové poháre, jeden vľavo, druhý napravo.

Vráťte sa dole, naskočte na pravú výťahovú plošinu a lanom si na ňu pritiahnite menšiu bedňu. Vytiahnite sa hore, preskočte na ľavú výťahovú plošinku a keď klesnete dole, lanom si pritiahnite zlatú bedňu. Opäť vyjdite hore, skočte na pravú výťahovú plošinu, a po skĺznutí si na ňu pritiahnite veľkú bedňu. Tak sa dostane zlatá bedňa hore, kde ju potrebujeme a tak ju posuňte na zlatú nášľapnú plošinku. Tým ste si otvorili dvere, takže zoskočte a prejdite nimi. Zbehnite po schodoch dole.
Ukážka: Lara pomocou prívesku – Ghalali key spojila meč Excalibur.
Prejdite chodbou a na konci použite meč na dvere. Po animácii sa musíte rýchlo dostať preč, lebo sa všetko začne rúcať. Rýchlo preskočte doľava, potom doprava a preskočte dopredu. Otočte sa doľava a preskočte na ďalšiu plošinku. Z nej rýchlo preskočte na pevný okraj a vytiahnite sa hore.

Ukážka: Lara sa rozhodla, že sa vráti s mečom do Bolívie a pokúsi sa otvoriť portál.

 
Bmatias
21. 8. 2008 19:13
Prečítané 4746

Priemerné hodnotenie: 2.75Diskusia k článku
Podobné články
Náhodné články v kategórii:

Návod: Croft Manor   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Tomb Raider Legend - artefakty   (Gerbil, 4. 1. 2012)

Tomb Raider Legend: Larin Inventár   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Návod - misia 5: Kazachstan   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Návod - misia 4: Ghana   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk