Hlasovacie weby

Reklama

Návod - misia 5: Kazachstan

kategórie článkov > články > Legend

Bronzové sošky: 5
Strieborné sošky: 3
Zlaté sošky: 1


Toto je asi najťažšia misia. Ocitáte sa nad vojenskou základňou. Zoskočte dolu a keď dostanete signál, stlačte šípku dolu (prípadne S) pre pristátie. Ihneď zaujmite pozíciu za guľometom a neopúšťajte ju, kým je v okolí niekto nažive. Vyjdite doprava na vyššiu strechu a preskočte na tyč vlajkového stožiaru. Preskočte na druhú stranu, vyjdite na strechu a úplne vpravo rozstreľte bedňu. Zoberte prvú bronzovú sošku (alebo guľu - neviem presno čo to je).
Zoskočte zo strechy dole, postrieľajte zvyšných protivníkov a vstúpte do domu. V malej miestnosti je v spodnom regáli ďalšia bronzová soška. Za stĺpom pri vchode je rebrík, po ktorom sa vyšplhajte. Zastreľte strážnika a preskočte na vežu. Môžete odtiaľ ešte pozabíjať nejakých vojakov. Naskočte na lano a zíďte k ošetrovni. Pozabíjajte zvyšných protivníkov a pristúpte k plotu, kde sú bedne. Rozstreľte ich a prejdite dierou v plote. V bedni je prvá bronzová soška. Vráťte sa k ošetrovni a vstúpte dnu. Po oslobodení rukojemníkov vyjdite von a postrieľajte vojakov. Otvorte bránu, vyhnite sa valiacim sudom, zabité strážnikov a vojdite do riadiaceho domu. Pristúpte k ovládaciemu panelu.

Ukážka: Lara zistí, kde je laboratórium s ďalším artefaktom a tak sa tam rozhodne vydať.
Vľavo je rebrík, po ktorom vylezte hore. Preskočte na druhý rebrík, vyjdite na plošinku a spusťte sa po lane na druhú vežu. Z nej prejdite po lane na strechu budovy. Dole je plno vojakov. Rýchlo ich postrieľajte a po odchode vlaku rýchlo naskočte na pristavenú motorku a vydajte sa za ním.

Musíte dobehnúť vlak, ktorý ochraňujú vojaci na motorkách. Ako v Peru, aj tu zostreľujte protivníkov, vyhýbajte sa prekážkam a zbierajte lekárničky. Celá naháňačka má tri časti. V druhej časti budete prenasledovať vlak cez serpentíny, tu si dajte pozor aby ste nevyleteli z útesu. V tretej časti už dojdú aj nepriateľské autá. Na konci vyjdite na vlak.
Teraz nasleduje ďalšia interaktívna ukážka, do ktorej musíte v pravý čas zasiahnuť (klávesy: dolu, doprava, doľava).

Zničte bedne, vystreľte hák a pritiahnite si kladku. Preskočte na lano a z neho na opačnú stranu. Vylezte po rebríku a preskočte na reklamu. Prejdite na opačnú stranu cez tyče a reklamu a zíďte dole z rampy. V rohu je bedňa a v nej bronzová soška. Vyskočte na bedňu, z nej naspäť na rampu, hákom si pritiahnite kladku a preskočte na lano. Z neho na plošinku, zničte ventilátor a naskočte na rímsu. Vyjdite do šachty a skĺznite dole. Prvý zväzok drôtov preskočte, druhý podlezte a zdvihnite kus papiera (dozviete sa, že prítomný človek bol zmrazený na tepotu -50 stupňov). Odbočte doľava a naskočte na tyč. Preskočte elektrické drôty, ďalšie podlezte, rozstreľte ventilátor a zabočte do chodby vľavo. Rozstreľte ďalší ventilátor, skĺznite dolu a preskočte drôty. V chodbe preskočte prvé drôty, druhé podlezte a zatočte doprava. Preskočte ďalšie iskriace drôty, vyskočte na tyč a zoskočte dolu. Z bedne zoberte bronzovú sošku a vylezte na kamenný stupienok. Použite hák, vojdite do chodby a skĺznite do miestnosti s generátorom.

Choďte doprava a naskočte na skrinku, z nej na vyššiu a prerúčkujte doľava. Vytiahnite sa na kovovú rampu a na kľuku drôtených dverí použite hák. Preskočte do klietky, zničte bedňu a zoberte si druhú striebornú sošku. Vráťte sa späť, spusťte sa dole a vytiahnite sa na kovovú bedňu. Z nej preskočte na krabicu a ďalej na rampu. Prejdite ďalej a naskočte na lano čím obsah rúry (nejaké palivo) presypete do generátora. Postavte sa pred generátor a hákom pritiahnite páčku. Prezrite si plán laboratória a vstúpte do dverí.
V chodbe sa šíri zelený jedovatý plyn. Vyskočte na rampu, z nej na tyč a na druhú rampu. Z nej na ďalšiu tyč a na lano. Preskočte na rampu a pokračujte až k rúre, po ktorej prúdi elektrický prúd. Keď nebude nad vami, naskočte na rúru, prerúčkujte až na koniec a zoskočte na zem. Prejdite dverami.

Ukážka: Lara nájde Amandu, ktorá tu tiež niečo hľadá. Chce sa s ňou porozprávať, ale Amanda pôsobí odmerane a pri odchode dá príkaz, aby strážcovia zničili most.
Môžete vyskúšať mechanizmus pred vami - Teslovu zbraň (delo), ale bohužiaľ nemá dosť energie. Zíďte po naklonenej rovine dole, postrieľajte protivníkov a na konci haly je posledná piata bronzová sošku. Vyšplhajte sa po tyči - pozor na elektrinu - preskočte na plošinku, vyjdite hore a popreskakujte po tyčiach na lano. Z neho preskočte na rúru, z nej na druhú a na pevninu. Prečítajte si list pri mŕtvole. Zničte vybuchujúci sud a tým sa uvoľní východ.

Vojdite dnu, zoberte striebornú sošku, vráťte sa a vstúpte do dverí napravo. Pokračujte chodbou, mraziacemu plynu sa vyhnite výskokom na rampu a cez tyče popreskakujte k východu. Zlikvidujte strážcov, vyskočte na kváder - prípadne si ho trošku posuňte, vyjdite po rebríku a skočte na rampu. Preskočte na tyč a potom na plošinku. Pomocou lana prejdite na kamennú dosku nad modrou guľou. Prerúčkujte na druhú stranu, preskočte na tyč a z nej na rozbitú plošinu. Vyjdite po rebríku a z neho na plošinku napravo. Rozstrieľajte okno a naskočte na lano. Vojdite do miestnosti a prečítajte si list pri mŕtvole. Pristúpte k ovládaciemu panelu a zatiahnite za páku. Vľavo od panela prejdite vchodom, zíďte dolu, a hákom presuňte elektrický generátor k východu. Keď získa dosť energie, začne sa sám posúvať a vy ho nasledujte.
Prejdite dvermi, vyskočte na plošinu napravo a preskočte cez tyč. Pokračujte ďalej, na iskriace veci používajte hák - pritiahnite aby sa rozhojdali a rýchlo prejdite v dobe nečinnosti. Takto pokračujte až k dverám. Postavte sa naľavo od generátora a použite hák na dvere. Takto dostanete generátor do strojovne a dodá energiu pre teslovo delo. Prekĺznite poškodenými dverami, v miestnosti zoberiete štít (ktovie kam si ho Lara dala) a u mŕtveho muža zoberte list. Prebehnite druhými dverami a tu vás už čakajú vojaci.

Zasadnite za Teslove delo a priťahujte bedne nad nimi, aby im popadali na hlavy. Ak vám to nevystačí, hádžte po nich vybuchujúce sudy - v dele ste nesmrteľní. Ale nehýbte s bedňou na rampe pri stene. Po boji pritiahnite zavesenú plošinu zľava až na úplný koniec ([H],[G]). Zastaví sa v medzere v zábradlí, ale ešte ju musíte kúsok posunúť. Rýchlo ťukajte na klávesu [H] a tak dosiahnete posunutie až na koniec (prípadne sa treba vrátiť a rozbehnúť). Potom nezabdunite vytiahnuť bedne v rímse napravo od dela - nad bedňou za zábradlím (presne ako na obr. 1).
Opustite delo choďte k bedni na rampe a dotlačte ju úplne doľava (k priepasti). Vylezte na ňu a skočte na rímsu v stene. Vyskočte vyššie, prerúčkujte až za roh a zoskočte dole na plošinku. Z nej preskočte na húpajúcu plošinu a z nej na rampu napravo. Vyskočte na tyč a skočte do výklenku. obr. 2, v ktorom je zlatá soška, vráťte sa na plošinku a z nej preskočte k východu.

Bolivia 1 Bolivia 1

Prejdite prvou uličkou - hákom sa pritiahnite na koniec. To isté aj v druhej uličke, ale tentoraz treba podliezť elektrické drôty. V tretej uličke treba zas preskočiť a potom vojdite do dverí.

BOSS - Amandina príšera

Ukážka: Lara sa snaží dohodnúť s Amandou, ale tá sa veľmi zmenila a pošle na ňu príšeru, ktorá v bani v Peru pozabíjala všetkých robotníkov a veľa Lariných priateľov.
Najprv obehnite okolo miestnosti a a stlačte štyri páky, ktorými aktivujete Teslovo delo. Nasadnite doň a teraz musíte rozhýbať všetky štyri gule tak, aby sa dostali medzi zdroje prúdu a tým sa vytvorí štít (obr. 1). Keď rozhýbete všetky gule, zmizne ochrana okolo artefaktu (obr. 2).
Všetky gule musia byť vo vysunutej pozícii. Nie je to jednoduché, lebo gule sa časom vrátia do pôvodnej polohy a ešte na vás útočí beštia. Stačí keď budete sledovať bublinu nad vami (delom) a keď zmizne, rýchlo vystúpte z dela a pritiahnite hákom artefakt.

Bolivia 1 Bolivia 1

Záver: Amanda zdrhne a Lara utečie potrubím preč z laboratória.

 
Bmatias
21. 8. 2008 19:04
Prečítané 6198

Priemerné hodnotenie: 5Diskusia k článku
Podobné články
Náhodné články v kategórii:

Návod - misia 2: Peru   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Tomb Raider Legend: Larin Inventár   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Larine oblečenie (outfits)   (Bmatias, 22. 8. 2008)

Tomb Raider: Legend - príbeh   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Návod - misia 7: Nepál   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk