Hlasovacie weby

Reklama

Návod - misia 2: Peru

kategórie článkov > články > Legend

Bronzové sošky: 8
Strieborné sošky: 2
Zlaté sošky: 1


CROFT MANOR - ukážka: Lara zisťuje niečo o artefakte, ktorý získal Rutland. Rutland sa preriekol, že ten staroveký kameňa je časť meča a už sa vydal na cestu hľadať zvyšné časti. Takže sa Lara vydá za ním do Peru nájsť ďalšie časti meča skôr, než ich nájde on. Zip kontaktoval aj Larinu známu Anayu, ktorá sa tam s Larou stretne. Lara dúfa, že nájde aj stratenú kamarátku Amandu.

Pred Vami je figúrka, na ktorej si môžete vybiť zlosť, vyskúšať rôzne triky, alebo si môžete zahrať futbal s loptou na ulici. Po odreagovaní choďte doprava za dom a vyjdite na strechu. Pomocou háku preskočte na strechu oproti. Zoberte bronzovú sošku skrytú medzi domami a vráťte sa na ulicu pomocou kvádra. Dojdite až na námestie.
Ukážka: Na námestí sa Lara stretne s kamarátkou menom Anaya. Počas rozhovoru príde auto s vojakmi a tak Anaya rýchlo ujde. Vašou úlohou je zničiť protivníkov a dobehnúť Anayu.

Postrieľajte všetko čo sa hýbe a potom vyskočte na stánok pri schodoch. Z neho na strechu a cez tyče na druhú strechu. Zoberte bronzovú sošku a vráťte sa k schodisku. V slepej uličke, odkiaľ vybehlo zopár vojakov sa skrýva ďalšia bronzová sošku . Potom sa vyšplhajte po stožiari na terasu, vykopnite dvere a zoberte striebornú sošku . Preskočte pomocou háku na druhú terasu a vlezte do domu. Zabite protivníka a zoberte si granáty (hádzanie [K]). V ďalšj časti mesta postrieľajte všetkých vojakov. Neskôr prídu na aute posily a aj s nimi si poraďte. Vojdite do uličky vzadu a zoberte si bronzovú sošku . Pokračujte ďalej a naskočte na motocykel.
Jazda na motorke: Musíte dobehnúť vojakov a postrieľať ich, lebo inak dobehnú a zabijú Larinu kamarátku. Prejdite cez pustú krajinu, strieľajte a preskakujte prekážky. Keď sa priblížite k autám, pred ktorými uteká Anaya, strieľajte do nich, prípadne sa uhnite krabiciam padajúcim z auta. Nakoniec vyjdite s motorkou do auta.
Ukážka: Lara naskočí do auta, ktoré riadi Anaya a zbaví sa prenasledovateľov. Dostane sa k miestu, kde Lara naposledy videla Amandu. Lara si myslí, že Amanda dole prežila, no Anaya tomu nepokladá za pravdepodobné. Vrátite sa o niekoľko rokov dozadu a teraz sa budú udohrávať Larine spomienky.

Malá Lara: Zbehnite po schodoch a podlezte dierou. Pokračujte chodbou a pritom môžete používať svetlice [K]. Prerúčkujte cez tyč a zase pokračujte ďalej chodbou. Keďže vám zatarasili cestu, musíte sa vrátiť a prejdite chodbou (ja som si tú chodbu prvýkrát vôbec nevšimol). Podlezte mreže a ďalej nájdete mŕtvu Sarah. Posuňte krabicu na nášľapnú plošinku, vyskočte na tyč a z nej na terasu. Zoberte bronzovú sošku. Prerúčkujte na druhú stranu pomocou rímsy v stene. Dojdite až k mrežiam, odkiaľ na vás kričí kolega Kent. Po rozhovore odsuňte kamennú guľu, vyšplhajte sa na lano a preskočte na druhú stranu. Choďte ďalej a zoskočte dole.

Ukážka: Rozprávate sa s Kentom a on zrazu začuje Amandin krik. Rozbehne sa za ňou a za rohom ho prepadne príšera.
Ide aj po Lare tak rýchlo utekajte a preskakujte nástrahy, kým sa nezbavíte prenasledovania. Vyjdite hore na terasu a zhoďte guľu na nášľapnú plošinku. Znovu vyjdite na terasu a preskočte k mrežiam s Amandou. Amandu napadne príšera a tak utečie. Zoskočte dolu na tyč a z nej na lano. Vyskočte na terasu oproti, vpravo zoberte bronzovú sošku a prejdite chodbou. Prerúčkujte po tyči a pokračujte ďalej.
Ukážka: Amanda sa snaží odblokovať východ avšak mechanizmus je zablokovaný. Medzitým príde príšera a keď už ide po Lare, Amande sa podarí odblokovať východ. Tým sa príšera niekde stratí. Lara a Amanda sa rozhodnú rýchlo utiecť, ale Amandu zasypú kamene. Miestnosť sa začne zaplavovať a Lara musí rýchlo odísť.

Ukážka - súčasnosť: Lara sa vydáva do bane, aby našla telo Amandy. Naľavo v bedni je bronzová soška a posledná bronzová soška je hneď medzi krabicami v strede. Potom skočte do vody. Ponorte sa, podplávajte v rúre a na konci sa vynorte a nadýchajte vzduchu. Znovu sa ponorte, pokračujte cestou pod mrežami až k modrým svetlám. Striebornú sošku si zatiaľ nevšímajte. Tu sa tiež môžete nadýchnuť. Štyri páky, ktoré sú dookola musíte zatlačiť, aby sa odčerpala voda. Ale ponáhľajte sa, dá sa to stihnúť na jeden nádych.
Ukážka: Voda sa vyplaví a Lara nájde Amandinu topánku.

Zoberte striebornú sošku , prečítajte nápis na kamennej doske a pokračujte von. Vyskočte hore na terasu. Preskočte pomocou háku až k schodom.
Interaktívna ukážka: Potrebujete prejsť chodbou a tak stláčajte klávesy zobrazené na obrazovke (hore, hore, doprava).
Vo veľkej sále najprv zhoďte stĺp naľavo s guľou, ktorú budete potrebovať. Teraz máte dve gule, ktoré dotlačte na pravý a ľavý stupienok (ako je na obr. 1). Potom vyjdite po rebríku až hore a zhoďte tretiu guľu. Zíďte dole a guľu umiestnite do tretej jamky. Tým sa vám otvorí tajná miestnosť. Vlezte do nej.
Ukážka: Lara nájde artefakt, resp. dva ale jeden je falošný. Ten pravý ma jeden zberateľ z Japonska, takže už viete, aká bude ďalšia misia.
Preskočte na rímsu, z nej hore a ďalej skočte a vyjdite po rebríku. Choďte doľava až na koniec, preskočte na terasu (tu je vidieť tajnú miestnosť, pozrite obr 2. vpravo hore), odtiaľ na rímsu a rúčkujte. Na konci zoskákajte dole a naskočte na lano. Vyšplhajte sa hore, preskočte na rímsu, vojdite do tajnej chodby. Zhoďte guľu a opatrne zíďte dolu. Štvrtú guľu dajte na strednú plošinku ako na obr. 3 a zoberte si zlatú sošku z podstavca.

Bolivia 1 Bolivia 1 Bolivia 1

Keďže už všetko máte, vráťte sa odkiaľ ste prišli. Čiže zase hore nad rozpadnutú chodbu, prerúčkujte, skočte na lano a z neho tentoraz na plošinku. Potom popreskakujte až na koniec. Postrieľajte všetkých vojakov a vyjdite po lane hore. Tu taktiež nenechajte nikoho nažive.
Ukážka: Anaya a Lara sa snažia pochopiť, prečo im Amanda nedala vedieť, že je nažive. Nakoniec opustia Peru a Lara sa vydáva na večierok do Japonska.

 
Bmatias
21. 8. 2008 18:53
Prečítané 5388

Priemerné hodnotenie: 3.6Diskusia k článku
Podobné články
Náhodné články v kategórii:

Tomb Raider Legend - preview   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Tomb Raider: Legend - príbeh   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Návod - misia 7: Nepál   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Návod - misia 8: Bolívia   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Návod - misia 3: Japonsko   (Bmatias, 21. 8. 2008)

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk