Hlasovacie weby

Reklama

Angelina Jolie

kategórie článkov > články > Modelky

tomb raiderAngie je moja obľúbená herečka - ujala sa role Lary Croft v oboch dieloch Tomb Raider filmu. To však nie je jediný dôvod. Nech prijala akúkoľvek úlohu, vždy sa jej zhostila s chuťou a dokázala sa do svojej postavy vcítiť.


Angelina Jolie Voight je americká herečka známa vďaka svojmu exotickému výzoru, zmyselným perám, tetovaniam a taktiež pre výborné herecké schopnosti. Vyslúžila si rešpekt a bola ocenená troma Zlatými Glóbusmi ako aj Akademickou Odmenou (Academy Award) za najlepšiu vedľajšiu úlohu vo filme Girl, Interupted. Jolie naviac hrala v piatich študentských filmoch, všetkých režírovaných jej bratom Jamesom Heavenom.


Angelina je dcérou herca Jona Voighta a Marcheliny Bertrand, narodená v Los Angeles, California. Pôvodne mala byť pohrebným riaditeľom. Navštevovala Lee Strasberg Theatre Institute od svojich jedenástich a neskôr získala vyučenie na newyorskej univerzite.
28. marca 1996 sa vydala za britského herca Jonny Lee Millera, s ktorým hrala vo filme Hackers. Jolie prišla na svadbu v čiernym kožených nohaviciach a bielom tričku, na ktorom bolo Millerovo meno napísané jej vlastnou krvou. Táto dvojica sa rozviedla 3. februára 1999. Následne sa vydala za amerického herca Billy Bob Thorntona (5. mája 2000) a spoločne si adoptovali kambodžského chlapca Maddoxa. Ani tento vzťah však netrval príliš dlho, rozvod prišiel 27. mája 2003, odkedy sa neprestajne stará o malého Maddoxa.

Okrem herectva je Jolie Godwillskou Ambasádorkou pre United Nations High Commission pre utečencov od roku 2001. Pracovala ako profesionálna modelka v Londýne, New Yorku a Los Angeles a objavila sa v hudobných klipoch rôznych skúpin, menujem Meat Loaf, Lenny Kravitz a Rolling Stones. Jolie bola taktiež jedna z prvých celebrít, ktorej udelili česť niesť Olympijsku pochodeň počas Olympíjskych hier v 2004, ale nanešťastie sa tejto udalosti nemohla zúčastniť kvôli natáčaniu filmu.
Momentálne je Angelina Jolie vo vzťahu so známym hercom Bradom Pittom, s ktorým si zahrala v akčnom rýchliku Mr. And Mrs. Smith.

 
Gerbil
15. 9. 2011 08:14
Prečítané 2699

Priemerné hodnotenie: 5Diskusia k článku
Podobné články

Tomb Raider Film   (Gerbil, 19. 9. 2011)

Náhodné články v kategórii:

Alison Carroll   (Gerbil, 12. 2. 2012)

Lucy Clarkson   (Gerbil, 29. 1. 2012)

Nell McAndrew   (Gerbil, 20. 1. 2012)

Lara Weller   (Gerbil, 26. 1. 2012)

Karima Adebibe   (Gerbil, 6. 2. 2012)

Prihlásenie

Prezývka:

Heslo:


Registrácia

Shop

Tomb Raider Underworld

Anketa

tomb raider anketa Koľko ste ochotní zaplatiť za hru TR?

koľko bude treba
do 100€
do 80€
do 60€
do 30€
do 10€
nič

ankety

Odporúčané weby

vedomostné kvízy online

www.bikeweb.sk